Başınıza gelebilecek 5 makyaj kazasına karşı çözümler

Eyeliner sürerken eliniz titrer, allık bazen biraz fazlaya kaçar... Gözyaşlarına boğulup makyajınızı iyice dağıtmadan önce önerilerimize kulak verin.

Başımızın belası: Makyaj kazaları

Makyaj yaparken başımıza gelebilecek kazaların çözümünü bütün makyajınızı silmekte mi buluyorsunuz? Emekleriniz boşa gitmesin diye günlük hayatta hepimizin başına gelebilecek olan makyaj kazalarını en az hasarla nasıl atlatırsınız paylaşalım istedik.   

 

 

Titrek eyeliner

Eyeliner sürmek ciddi bir iştir. Çokça pratik ve bir o kadar da gözyaşı ister. Her sabah kan şekerimiz yerli yerindeyken uyanmadığımız için zaman zaman eyeliner sürerken ellerimiz de bize itaat etmekte zorlanıyor, haliyle karşımıza çıkan eyeliner kalp atışı çizgisinden hallice olabiliyor. Bunun çözümü ne makyajı silmek ne de eyeliner’ı kalınlaştırarak bir panda gözü yaratmak. Hemen bir pamuklu çubuğa azıcık micellar su ya da makyaj temizleme solüsyonu döküp yalnızca eyeliner’ımızın üst kısmını yavaşça temizliyoruz. Daha sonra silinen farımızı bir fırça yardımıyla tazeliyoruz. Çok da zor değil.

 

 

Maskaranın göz kapaklarına bulaşması

Bu da makyaj yaparken başımıza gelen en yaygın kazalardan biridir. Böyle bir durumda sabırlı olup sadece maskaranın bulaştığı yerde kurumasını bekleyin, daha sonra ise yine bir pamuklu çubuk yardımı ile kuruyan maskaranın üzerine basıp çekin. Böylece maskara pamuğa yapışır ve daha fazla bulaşmadan, makyajınızı mahvetmeden bu kazayı da hasarsız atlatmış olursunuz.

 

 

Pudra allığı fazla kaçırmak

Pudra ürünleri kullanmak ve dağıtmak krem ürünlere nazaran daha zor olabiliyor. Hele kullanacağınız ürünün pigmentasyonu hakkında ya da kullanacağınız fırçanın yapısı hakkında daha önceden çok fazla bir fikir sahibi değilseniz oyuncak bebekleri bile kıskandıracak kırmızılıkta yanaklara sahip olmanız an meselesi. Ama bundan kurtulmak da çok kolay. Daha önce makyajınızı yaparken kullandığınız makyaj süngerinizle allığınızın üzerinden hafif hafif geçerek bu sorundan da kolayca kurtulabilirsiniz.

 

 

Kapatıcıda parmak izi ya da el lekesi bırakmak

Makyaj yaparken fırçalardan çok ellerini kullananlardansanız, gözlerinize göz kalemi çektikten sonra kapatıcınızın üzerinde bıraktığınız parmak izleri sizi de sinir ediyor olmalı. Hele bir de fark etmeden gözünüzü açmak için kullandığınız parmağınıza koyu renk ruj, far gibi bir ürün bulaştıysa makyaj o andan itibaren bir kâbus gibi görünebilir size. Bununla karşılaşmamak için bir gözünüzü açmak için parmağınız yerine kuru ve temiz bir pamuklu makyaj çubuğu kullanmanız. Gene de iz kalırsa üstünden makyaj süngerinizle geçmeniz.

 

 

Koyu rujun dişe bulaşması

Bu çok basit görünen ama hayat kurtarıcı bilgi ile dişinize ruj bulaşmasından sonsuza kadar kurtulacaksınız. Rujunuzu sürdükten sonra işaret parmağınızı o harfi yaptığınız dudaklarınızla kavrayın. Ve işaret parmağınızı yavaşça çekin böylece dudağınızın iç kısmına sürdüğünüz fazla ruju almış ve rujunuzun dişinize bulaşmasından kurtulmuş olursunuz.

 

 

 

Feraye Aydın

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön