No-tox ile doğal gençleşme

Cilde toksin enjekte etmeden uygulanan no-tox yöntemi, iki kaş arasındaki rahatsız edici kırışıkları doğal bir şekilde en aza indirmeye yardımcı oluyor

No-tox ile doğal gençleşme

Yeni bir neştersiz gençleşme yöntemi olan notox ile vücudunuza herhangi bir yabancı madde enjekte edilmeden pürüzsüz bir cilde sahip olmanız mümkün. Üstelik mimiklerinizi de kaybetmeden! 


Hollywood yıldızlarının son günlerde iyice benimsedikleri doğaya dönüş hareketi, kozmetik sektörünü de etkisi altına aldı. Kullandıkları alışveriş poşetlerinden giysilerinin materyallerine kadar tercihlerini organik olandan yana kullanan ünlü yıldızlar, artık neştersiz gençleşme operasyonlarını da tercih etmeye başladı. Bunda botoks uygulamalarının mimiklerini dondurarak oyunculuklarını gölgelemesi de hayli etkili oldu. Öyle ki birçok yapımcı da seçmelere katılan genç yıldızların dahi istenilen duyguyu botoks nedeniyle verememesinden yakınıyordu. Bu gerçeği ilk fark eden Los Angeleslı dermatologlar ise kendilerini yeni yöntemler geliştirmeye adadılar. No-tox da işte bu yeni doğal yöntemler arasında yer alıyor. Botoksa ciddi bir rakip olan ve şu sıralar Amerika’da oldukça yaygınlaşan no-tox, ciltteki kırışıklıkları ortalama iki yıl içinde azaltıyor, cilde herhangi bir toksik madde enjekte edilmediği için de daha sağlıklı kabul ediliyor. Global Furrow Relaxation (GFX) adıyla da bilinen bu yöntemin FDA onayı altı ay önce alındı. Özellikle iki kaş arasındaki bölgeyi hedefleyen bu yöntem, kaşların kalkık görünmesini sağlarken alındaki yatay kırışıklıkların ise azalmasına yardımcı oluyor.

 

Alın mimikleri 
İlerleyen yaş ile birlikte genetik kodlar kadar dış etkenler ve düzensiz yaşam tarzı da de ciltte kırışıkların meydana gelmesine neden oluyor. Ancak kırışıklıkların bir başka önemli nedeni ise mimikler... Bazı kadınlar konuşurken hayal dahi edilemeyecek kadar çok mimik yaparken, bazıları da gayet ifadesizdir. İfadesizlik kulağa bir hayli itici gelse de ne yazık ki ince çizgiler söz konusu olduğunda avantajlıdır. Alın ve iki kaş arasındaki bölgede kırışıklıkların geç meydana gelmesi biraz da mimik kullanımına bağlı... Zira yapılan her mimik yüz kaslarının daha çok çalışmasına ve bu bölgelerde kırışıklıklar meydana gelmesine neden oluyor. Üstelik bazen söz konusu kırışıklıklar beklenildiğinden çok daha erken yaşta karşımıza çıkabiliyor. Yapılan araştırmalara göre genellikle ilk yaşlanma belirtileri kaz ayağı diye tanımladığımız göz ve dudak çevresinde meydana geliyor. Daha sonra ise alında... Ancak günlük hayatında fazla mimikli konuşan kadınlarda alındaki kırışıklıklar, kaz ayağından daha önce de ortaya çıkabiliyor. Bu durumda botoks gibi uygulamalara baş vuruluyor. Oysa birçok kadın cildine yabancı madde enjekte edilmesinden aslında rahatsız! No-tox ise tam tersine toksinlerden uzak durmak isteyen kadınlar için özel olarak geliştirilmiş bir yöntem.

 

No-tox yönteminde kullanılan GFX radyofrekans aslında kardiyologların yıllardır kalp hastalarına uyguladığı bir tedavi yöntemi. Kalp atışları düzensiz olan hastalarda radyofrekans ile kalp kaslarına dokunup kalbin daha düzenli atması sağlanıyor. Dermatologlar da ince bir sondaj yöntemiyle aynı yöntemi yüze uyguluyorlar. Ancak bu işlemde kalp kasları yerine yüz kasları hareketsizleştiriliyor. Dahası herhangi bir enjeksiyona gerek kalmadan arzu edilen gençleşme elde edilebiliyor. Burada amaç radyofrekans dalgaları kullanarak kaşlarınızın çatılmasına neden olan kasları dondurmak.

 

No-tox’ta diğer neştersiz operasyonların aksine cilt dışarıdan değil, derinin alt tabakasından tedavi ediliyor. İşlem yüzdeki diğer kasları kesinlikle tahrip etmeden gerçekleştiriliyor. Böylece alnınız gerginleşiyor, iki göz arasındaki sinirler tahrip edilerek kaşlar arasındaki rahatsız edici kırışıklıklar azaltılıyor ve daha genç bir görünüm elde ediliyor. Üstelik birçok kadının arzuladığı kalkık kaşlara mimiklerinize zarar vermeden de sahip olmanız mümkün oluyor. Notox uygulaması yapan dermatologlar, bu yönteme bir tür tamamlayıcı olarak cilt masajları da gerçekleştiriyorlar.

 

Cilt için spor merkezi
No-tox uygulamasında kullanılan GFX radyofrekansta elle kullanılan ve çatalı andıran iki sivri uçlu bir iğne kullanılıyor. İğne içerisine elektromasaj ile cildin alt tabakasına yerleştirilen ve gerginleştirici etki gösteren bir serum yerleştiriliyor. Lokal anesteziyle gerçektirilen bu yöntemde, cilde zarar vermeden ince bir iğneyle kaş kenarlarına ya da alına, kırışıklıkların miktarına göre ayarlanan dozda radyofrekans termal enerji veriliyor. Dermatologlar önce iğne ile nabzın atmadığı doğru sinirleri buluyor ve ardından bu sinirlerin olumsuz yönde çalışmasını engelliyorlar. Sinirleri bloke etme işlemi iki saniye sürerken, asıl uygulama ortalama bir buçuk saat sürüyor. Ancak burada dikkat edilmesi gerekilen önemli bir unsur var! Notox uygulaması yapacak dermatologun sinir sistemleri ve kasların işlevsellikleriyle ilgili ciddi bir eğitim görmüş olması gerekiyor. Uygulama sırasında doğru sinirleri bularak bloke etmek her şeyden önemli. 

 

Kadınlar için yeni bir fırsat olan notox’un cilt altındaki kasların ilerleme kaydetmesi için birden çok fazla seçeneği bulunuyor. Amerika’da no-tox alanında uzman olan Dr. Ildi Pekar; uygulama sırasında hastaya göre ayarlarda değişiklik yaptığını dile getiriyor ve no-tox’un cilt için özel olarak hazırlanmış bir jimnastik salonunu andırdığını belirterek ekliyor; “Spor salonuna gittiğinizde eğitmenler, kaslarınızın sağlıklı bir şekilde güçlendirmesi için size özel bir program hazırlarlar. Dikkat ederseniz bu programlarda kaslarınızın çalıştırmak için hep farklı ağırlıklar kullanırlar. Her gün beş kilo kaldırmanız sağlıklı değildir. Benzer bir durum cilt için de geçerli.” Eğer cildiniz mimik yapamayacağınız kadar gerginleştirilirse, yüz kaslarınız tamamen hareketsiz kaldığından beyin tarafından çalıştıklarını unutmaya programlanıyorlar, bakışlarınız ifadesizleşiyor ve doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu yüzden belli bir oranda mimik yapmanız da doğallık açısından çok önemli. No-tox’un amacı da istediğiniz yüz ifadelerini rahatlıkla gerçekleştirmenize yardımcı olmak. 2000 ila 3000 dolar arasında değişen fiyatıyla notox, ifadenizi kaybetmeden genç kalmanızı hedefliyor. Doğallığa dönüş yapan Hollywood yıldızları sayesinde ise şu sıralar oldukça popüler.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön