Cildinizin bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren 6 işaret!

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için ciddi bir bakım süreci gerekiyor.

Cildinizin bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren 6 işaret!

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için ciddi bir bakım süreci gerekiyor. Günün yorgunluğu, dış etkenlerin etkisi ile cilt yıpranıyor ve gerekli olan bakım yerine getirilmezse erken yaşlanmalara ve ciltte kırışıklıklara sebep oluyor.

 

İşte cildinizin her zamankinden daha fazla bakıma ihtiyacı olduğunu gösteren 6 işaret:

 

Kuru cilt

Kuru ciltler cildinize yeteri kadar ilgi göstermediğinizin en belirgin özelliğidir. Güzel bir cildin sırrı nemli ciltlerdir. Kuru ciltler mat bir görüntüye sebep olduğu gibi erken yaşlanma ve kırışıklıklara sebep olur.

 

Aşırı yağlı cilt

Tıpkı kuru ciltler gibi aşırı yağlı ciltler de kötü bir görüntüye sebep olur. Aşırı yağlı ciltler akne ve sivilcilerin oluşmasına neden olur. Bundan kurtulmak için düzenli olarak cilt temizliğini ihmal etmemeli ve yağ içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

 

Mat cilt

Aynaya baktığınız zaman karşınızda gördüğünüz ışıltısız ve mat bir ciltse, cildinizin her zamankinden daha fazla şımartılmaya ihtiyacı var demektir. Bunun için yapmanız gereken ise; düzenli bakım ürünleri kullanmak ve beslenmenize dikkat etmek.

 

Cilt dökülmeleri

Sık sık yüzünüzle oynuyor, cildinizde oluşan kabukları koparıyorsanız, en acilinden bir cilt bakımı yaptırmalısınız. Ciltte oluşan kabuklanmalar ve dökülmeler hormonal olabileceği gibi kullandığınız bir cilt bakım ürünün alerji yapmasından da kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda muhakkak bir dermatologa görünmenizde fayda var.

 

Lekeli cilt

Lekeli ciltler kadınlar için tam bir kabus olurken kapatıcılarla çözüm yolu aramak ne yazık ki ciltlerdeki lekeleri kalıcı olarak yok etmiyor. Ciltlerde oluşan lekeler vücuttaki değişikliklerden olabileceği gibi kullanılan ürünlerin fizyolojik tepkimelerinden de kaynaklanıyor olabilir.Bu gibi durumlarda tıbbi bir destek almak şart.

 

Koyu gözaltı halkaları

Gözlerin altı çok hassas olduğu için bazı kişilerde gözaltı halkaları meydana gelebiliyor. Kesinlikle korkunç bir görüntüye sebep olan gözaltı halkalarından kurtulmanın yolu ise; düzenli uyku ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön