Bacaklarınız yaza hazır mı?

Havalar ısınıyor; kış boyu pantolonların, çorapların ardına gizlenen, her türlü bakımı ihmal edilen bacakları bakıma alma zamanı geldi. İşte bacaklarınızı yaza hazırlayacak birkaç öneri...

Bacaklarınız yaza hazır mı?

Çok değil, 10 sene önce bacak yapısının değişmezliğinden yakınır, kalınsa da inceyse de bacaklarımızı kusurlarıyla kabul ederdik. Lazer epilasyon, hempahalı hemuzun süren bir bacak bakımıydı. Sarkmalar ve gevşek görüntü ise kalın ayak bilekleri gibiydi; değişebileceğine pek ihtimal vermezdik. ArtPlast Estetik Cerrahi’den Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, bacak bakımında artıkmini estetik dokunuşlarla, yeni lazer ve radyofrekans sistemleriyle yapısal sayılacak birçok görünümün değişebildiğini söylüyor ve “Birkaç basit estetikmüdahaleyle değişeceği aklınıza bile gelmeyen diz kapakları, ayak bilekleri, yürürken sallanacağından korktuğunuz bacak içleri kısa sürede düzeliverir. Bacaklar vücudumuzun yağlarının depolandığı bel ve karın bölgesi gibi incelme tedavilerine direnç göstermez. Yapılan uygulamaların sonuçları kalıcı ve son derecememnuniyet vericidir” diyor.

Çözüm önerileri...
Kalın basen, bacak içleri ve diz kapağı kenarları için Vaser Compact Sponge System’i öneren Özdemir, bu sistemin hemen hiç iz bırakmayan, çabuk iyileşen, iyileştikten sonra sarkma ve dalgalanmaya yol açmayan dünyada en çok uygulanan FDA onaylı bir liposuction uygulaması olduğunu söylüyor. Yöntemçok sıcak aylar dışında her zaman uygulanabiliyor. İşlemin ardından 3-5 günde sosyal hayata dönülebiliyor. Ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak FDA güvencesine sahip Thermage Body ise tek seansta hiçbir iz,morartı bırakmadığı için kalça ve bacaklarda sıkılaşma, toparlanma ve gerginlik sağlamak amacıyla kullanılıyor. Tek seans olduğu için bikinisini,mayosunu giymeden önce kısa sürede diri bacaklara sahip olmak için birçok kadın Thermage yaptırıyor. Selülit görünümünü de gerileten bu yöntemher yaşta ve kiloda uygulanabiliyor.

Selülitsiz bacaklar için...
Estethica’dan Prof. Dr. Bülent Taştan ise selülitle mücadelede Smooth Shapes adlı yeni lazer sistemin iyi sonuçlar verdiğini söylüyor. Son teknolojiyle geliştirilmiş Smootshapes, kısa bir sürede, özellikle baldır ve kalça bölgesinde yoğun olarak görünen selülitin oluşumunu iyileştiriyor, cildi sıkı ve pürüzsüz bir yüzeye kavuşturuyor. Aynı zamanda bu uygulama sonrasında 1-2 beden bölgesel incelme bile görülebiliyor.

Hazırlayan: Serpil Çekin

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 5785

 • Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı
  Kendin yap köşesi: Otantik duvar süsü yapımı

  Süresi : 05:02 İzlenme : 3980

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 3936

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön