Her daim moda olarak kalacak 10 saç stili...

Dalgalardan at kuyruğuna... Senelerdir modası geçmeyen saç modelleri.

Her daim moda olarak kalacak 10 saç stili...

Peri  
Kısa saç modellerinden biri olan peri modeli için saçlarınızı biraz karıştırın. Üst kısımlarda asimetrik dağılımlar yapmaya çalışın. Maskülen bir görünüme sahip olacağınız bu saç stili 1967'lerde podyumlarda kullanıldığından beri çok moda. Sizde küçük bir yüze sahipseniz bu saç stilini deneyebilirsiniz.

Ters yüz
Saç uçlarının yukarıya doğru kıvrıldığı saç modeli 1970'lerde Mary Tyler Moore ile moda oldu. Yeni sezonda bu modeli uygulamak için Carrie Underwood gibi aralarda uzun düz parçalar bırakarak deneyebilirsiniz.

Bob
İlk zamanlarda Dianna Agron ile moda olan saç, denendiği günlerden itibaren en mükemmel halini alan saç modeli, şimdilerde çok köşeli bir hal aldı. Katlı kesimin bu saç modeline uygulanması ile birlikte daha tarz bir görünüm yakalayabiliyorsunuz. Mükemmel bir şekil yaratmak zorunda değilsiniz. Dağınık bir bob saç ile oldukça seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

At kuyruğu
1960'ların Çakıl Çakmaktaş zamanlarına kadar uzanan at kuyruğu modeli günümüzde çok farklı tarzlarda uygulanabiliyor. Kahküller ile birlikte ön tarafta saçınızın uzun kısımlarından bırakacağınız tutamlar ile yüzünüzü çerçeveleyen bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dalgalar
İlk kez 1976 senesinde Farrah Fawcett ile ünlenen dalgalı saçların aksine yeni dalgalı saç modelleri daha modern ve katlı. Saçınızı öne eğip parmaklarınızla saçlarınıza hacim verin. Daha sonrasında tekrar geriye atarak sprey veya köpükle kalıcı hacim sağlayın. Dalgalarınızın az hacimli olmasını istiyorsanız, onları kulak hizanızda itibaren şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Tepesi kabarık
Saçınıza Rock and Roll efekti eklemek için bu saç modeli birebir. Yalnız kabarıklığın abartılı olmaması için tek bir tarafta olmasına özen gösterin. 1995 senesinde Friends dizisinin Rachel'ı Jennifer Aniston'da gördüğümüz saç modelinde doğal görünmesine özen gösterin.

Kıvırcık
1980'lerde Glenn Close ile ünlenen saç modelinin günümüzde doğal görünmesi için dokunabilir olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Kıvrımlarınızın daha doğal görünmesi için saçlarınızı sarmaya başınızın üst kısmından başlayıp, kulaklarınıza doğru inebilirsiniz.

Topuz
Tarih tekerrürden ibaret derler. Naomi Campbell'ın topuzu 1961'lerdeki Tiffany'de Kahvaltı filmindeki Audrey Hepburn'un topuzunu andırıyor. Naomi, bu saç modelini günümüze topuzun tepesinden bıraktığı 3 bukle ve kaşlarına kadar inen kahkülleri işe güncellemiş.

Uzun ve düz
Uzun saçlarınızın ortadan ayrılmış bir şekilde iki yana ayrılması, size modern bir görünüm kazandırır. Saç modeli basit görünebilir fakat size sofistike bir görünüm kazandırır. 1971'de Maureen Mccormick'in saç modelinden bu yana günümüzde bu modelin en başarılı temsilcisi Gwyneth Paltrow'dur. Saçlarınızı düzleştirmeden önce parçalara ayırın ki, saçlarınızı düzleştirdikten sonra aynı hizada olsunlar. Ayrıca yumuşatıcı serumlar ile fazladan parlaklık elde eder, elektriklenmeyi engellersiniz.Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön