Greta’nın hareketi sonunda Türkiye’ye sıçradı!

İsveçli bir öğrenci olan Greta Thunberg'in iklim değişimi konusunda pasif kalmayı tercih eden siyasetçileri protesto etmek için başlattığı okul grevi ülkemizde de gerçekleşiyor.

Greta’nın hareketi sonunda Türkiye’ye sıçradı!

 “Yapamazsın”dı, “Sen daha çocuksun”du, “Okuluna git, bırak bu oyunları”ydı derken, İsveçli aktivist Greta Thunberg’in, yetkilileri ve yasa yapıcıları harekete geçirmeyi amaçlayan iklim eylemleri bütün dünyaya (Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Hollanda, Almanya, Finlandiya, Danimarka, Japonya, İsviçre, İngiltre, ABD) yayılıyor.

 

 

Hareket sonunda Türkiye’ye de sıçradı. 15 Mart 2019 günü Ayvalık’ta gerçekleştirilecek grevin Facebook sayfasında #FridaysForFuture #ClimateStrike #İklimİçinOkulGrevi #İklimAdaleti etiketleriyle yer alan bilgilendirme metni şu şekilde:

  

Atmosfere salınan karbon gazı miktarının artmaya devam ettiği bu günlerde bilim bize kesin olarak dünyanın ısınmasını 1,5 derecede sınırlayabilmek için hemen harekete geçmemiz gerektiğini söylüyor. Fakat elinde bu konuyla ilgili karar alma yetkisi olan insanlar, küresel ısınma ile mücadele etmek için hiçbir şey yapmıyor. Bu yüzden ben ve arkadaşlarım, #GretaThunberg'in izinden giderek, sesimizi duyurmak ve değişim sağlamak için okul grevi yapıyoruz.

#15Mart 2019 Cuma Günü Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda yapacağımız greve siz de katılabilir, geleceğimiz için grev yapabilirsiniz.

 

GRETA THUNBERG'TEN MEKTUP VAR 16 yaşındaki İsveçli aktivist Gr... GRETA'NIN SESLENİŞİ! Yaşı küçük, davranışları büyük a...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön