Evlenmemek için 7 neden

Evlenmekte kararsızsanız evliliğe yaklaşımınızı gözden geçirin. Aklınızdan bu 7 cümleden biri bile geçiyorsa evlenmek için o kadar acele etmeyin.

Bunları söylüyorsanız evlenmeyin!

Hayat boyu aynı kişiyle mi yaşayacağım?

Elbette buna mecbur değilsiniz, ama birini sevmenize rağmen bu soruyu soruyorsanız bekâr kalın.

  

Başkalarıyla flört edemeyecek miyim?

Evlilerin flört etmesi yasak değil, ama bu sorunun cevabını bulmaya ihtiyacınız varsa evlilik şu an için sizin için doğru bir adım değil.

  

Her şey rutine döner

Her hayat rutindir. Her sabah güneş doğuyor, her gün gece oluyor. Yılda dört mevsim var. Kendi rutininizi yaşamaya devam etmeniz şu an sizin için daha iyi.

  

Özgür olamam, tek başıma hiçbir şey yapamam

Eğer özgürlük anlayışınız “tek başınıza bir şeyler yapmaksa” ve en çok o zaman mutlu oluyorsanız biriyle ortak yaşam sürmek size göre değil.

 

 

 

Hep iki kişilik düşünmek zorunda kalırım

Evet. Evlilik iki kişi yaşamak ve çoğu kez iki kişilik düşünmek demek. Eğer sadece kendinizi düşünerek kararlar almaktan hoşnutsanız evlilik kulübüne üye olmanızın manası yok.

  

Kendime, kişisel bakımıma vakit ayıramam

Neden? Evi siz mi çekip çevireceksiniz? Yemek, çamaşır, bulaşık... her şey sizin üzerinizde mi olacak. Eğer öyleyse haklısınız, kendinize gerçekten vakit ayıramazsınız. Ama neden daha en başta bunu kabul ettiniz ki?

 

Hep çiftlerle arkadaşlık etmek zorunda kalırım

Mecburiyet değil, ama evliliğin getirdiği durumlardan biri de bu. Eğer başka çiftlerle beraber plan yapma, beraber vakit geçirme fikri daha şimdiden sizi bunaltıyorsa koşulları zorlamayın.

 

 

İlişkideki en özel anlar
+5
1. Aklınızı başınızdan alan o ilk gülümseme Birine aşık olduğumuzda, onun mutlu olması hayatımızın en önemli önceliği haline gelir. Onu gülümsetebildiğimiz her an bizim için çok önemli gelir. Ancak, bütün bu özel anların içinde bile, o ilk gülümsemenin, sizi sizden alan o ilk gülümsemenin hep aynı dirilikte kaldığını bilirsiniz. Bakıştığınızda ilk olarak o gözlerin nasıl parladığını ve dünyanızı nasıl ışıklara boğduğunu hiç unutmazsınız. O ilk an unutulmazdır, akıllara kazınan en güzel anıdır belki de.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön