Evlilik yıldönümü kutlamadan önce nelere dikkat etmeli?

Mutlu bir evlilik yıldönümü kutlaması için gözönünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Mükemmel evlilik yıldönümü için...

Herkes arada bir kendini özel hissetmek ister ve yıldönümleri bunun için iyi birer fırsattır. Doğumgünü ya da evlilik yıldönümü kutlamaları bir arada olmak, birbirinin varlığından duyulan mutluluğu hatırlamak, sıkıntıları düşünmeye mola vermektir. 

 

Ancak evlilik yıldönümleri doğumgünlerinden farklıdır ve kutlamadan mutlu olması gereken, kendini özel hissetmesi gereken iki kişi vardır. Evlilik yıldönümü kutlamasına hazırlanırken ve kutlama sırasında bazı basit noktaları gözönünde bulundurursanız sadece bir kutlama yapmakla kalmaz, aynı zamanda evliliğinizin gidişatını olumlu etkileyecek adımlar da atmış olursunuz .

 

Hayalinizdeki evlilik yıldönümü kutlamasını planlamak

Yapabileceğiniz en büyük hata kendi hayal ettiğiniz kutlamayı planlamaktır. Siz iki kişisiniz ve ikiniz de farklı kişiliklere sahipsiniz. En basitinden siz kırmızı seversiniz o sevmez. Onun hoşlanmayacağı bir kutlama hazırlayıp onu sizin planınıza uymaya mecbur etmeyin. O gece için bir restoranda birlikte yemek yemek iyi bir fikir olabilir ama mesela sevmediği Uzakdoğu yemeklerini yemeye zorlamamalısınız.

 

Aileler ve arkadaşlarla evlilik yıldönümü kutlamak

Eğer o gün ikiniz de gerçekten yakın arkadaşlarınızla veya ailelerinizle birlikte olmak istiyorsanız kalabalık bir kutlama planlamanızda hiçbir sakınca yok. Ancak onun haberi olmadan bu tür bir organizasyona sakın girişmeyin.

 

Öncesinde ve o gün neler yapabilirsiniz?

Kutlama hazırlıklarına başlamadan önce bir kağıt kalem alın ve şu soruların cevaplarını yazın:

 

 • Onun en çok hangi huyunu, özelliklerini seviyorsunuz?
 • Onunla birlikte olduğunuz, birlikte bir hayat kurduğunuz için nasıl hissediyorsunuz?

 

Bu sorulara verdiğiniz olumsuz cevaplar varsa, şimdilik onları kendinize saklayın ancak olumlu olanları o gün ona birlikteliğinizi kutlarken söyleyin.

 

Birlikteliğinizi kutladığınız gün onu eleştirmeyin ve sorunlarınızı o gün tartışmayın. Size beklediğiniz hediyeyi almamış olsa, hatta hediye almamış olsa bile bunu sorun etmeyin. Unutmayın, sorunlarınızı düşünmeye 1 gün mola verdiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön