Evlilik öncesi birlikte yaşamak için öneriler...

Birlikte yaşamak çok eğlenceli ve heyecan verici bir fikir ama ciddi yükümlülükler getirdiği de unutulmamalı.

Evlilik öncesi ortak yaşam için 8 öneri

Birlikte yaşamaya karar vermek büyük bir adım ve eğer hayatınızda bu kavşağa geldiğinizi düşünüyorsanız, size birkaç önerimiz olabilir.

 

Geleceği konuşmak

Evlenmeden önce birlikte yaşanın en önemli noktalarından birisi gelecek hakkında konuşmaktır. Bu ilişkinin devamında evlilik hayal ediyor olabilirsiniz ama sizin eşsiz sevgiliniz aynı rotada olmayabilir.

 

Daha çok iletişim

Belki rahatsız edici konular da var ama konuşmak zorundasınız. Kedinizin tuvaleti, faturaların hangisini kimin ödeyeceği gibi. Birlikte yaşamaya başladığınızda da yeni sorunlar baş gösterecektir. Bunları görmezden gelmek yerine konuşup halledin.

 

Kavgada seçicilik

Fındık kabuğunu doldurmayacak şeyler için birbirinizin canını sıkmayın. Tabii bazı küçük hatalar çok tekrarlanıyorsa konuşmak gerekebilir ama istediğiniz her şeyi elde edemeyeceğinizi ve uğruna savaşarak sevgilinizi kırmayı göze alacağınız konu buna değmeli.

 

Eşinizi düşünün

Artık birlikte yaşıyorsunuz ve bir anda kafanızda beliren planlara balıklama dalmamalısınız. Birkaç gün önceden birlikte yaşadığınız insana planlarınızı bildirip konuşarak hayatınızı sürdürmeniz gerekir.

 

 

Kendinizi kaybetmeyin

İnsanların beraber yaşamaya başladıktan sonra çok sık yaptıkları hata şudur: Kendi benliklerini ilişki içerisinde kaybetmek. Bu hataya düşmeyin. Birlikte olmadan önceki arkadaşlarınızla görüşmeye, hobilerinizi sürdürmeye veya başka ne yapıyorduysanız yapmaya devam edin. Eşinizi de bunun için teşvik etmeyi ihmal etmeyin.

 

Evliymiş gibi davranın

Olaylar karşısında daha evlenmedik, o kadar da değil gibi tavırlar sergilemeyin. Sürekli bir çift olduğunuzu düşünerek hareket edin. Olaylara ve sorunlara birlikte konuşup kararlar alarak göğüs gerin.

 

İyi bir ortak olun

Onun ihtiyaçlarınızı kendi ihtiyaçlarınız kadar önemsediğinizi hissettirin. Amaçlarına ulaşmasına yardım edin. Bu şekilde tam bir yol arkadaşı ve ortak olmuş olacaksınız. Davranış biçiminiz ve yaklaşımınız bu eksende olduğu sürece ilişkiniz hem pürüzsüzce hem de güçlenerek geleceğe uzanabilir.

 

Dürüst olun

Aslında bu maddenin sadece başlığı yeter sanırım. Çünkü hepimiz insanın bütün ilişkilerinde dürüstlüğün önemini biliyoruz. Hele de beraber yaşayıp her anınızı paylaştığınız insanı sonsuza kadar manipüle edebileceğinizi düşünmek ya saflık ya da kendine aşırı güvenmek olarak değerlendirilebilir...

 

Aşkın bize öğrettiği 17 ders
+17
1- Aşk beklentileri bırakmak demektir. Beklentiler sadece birine aşık olabilmeniz için sizin belirlediğiniz gerekliliktir. Ama gerçek aşkta beklenti yoktur ve sadece olduğu gibidir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön