Evlilik öncesi ortak yaşam için 8 öneri!

Birlikte yaşamaya karar vermek büyük bir adım ve eğer hayatınızda bu kavşağa geldiğinizi düşünüyorsanız, size birkaç önerimiz olabilir.

Evlilik öncesi ortak yaşam için 8 öneri!

Birlikte yaşamaya karar vermek büyük bir adım ve eğer hayatınızda bu kavşağa geldiğinizi düşünüyorsanız, size birkaç önerimiz olabilir.

 

Tabii, birlikte yaşamak çok eğlenceli ve heyecan verici bir fikir ama ciddi yükümlülükler getirdiği de unutulmamalı.

 

Geleceği konuşmak

Evlenmeden önce birlikte yaşanın en önemli noktalarından birisi gelecek hakkında konuşmaktır. Bu ilişkinin devamında evlilik hayal ediyor olabilirsiniz ama sizin eşsiz sevgiliniz aynı rotada olmayabilir.

 

Daha çok iletişim
Belki rahatsız edici konular da var ama konuşmak zorundasınız. Kedinizin tuvaleti, faturaların hangisini kimin ödeyeceği gibi. Birlikte yaşamaya başladığınızda da yeni sorunlar baş gösterecektir. Bunları görmezden gelmek yerine konuşup halledin.

 

Kavgada seçicilik
Şunu demek istiyorum. Tutup da fındık kabuğunu doldurmayacak şeyler için birbirinizin canını sıkmayın. Tabi bazı küçük hatalar da çok tekrarlanıyorsa konuşmak gerekebilir. Ama istediğiniz her şeyi elde edemeyeceğinizi ve uğruna savaşarak sevgilinizi kırmayı göze alacağınız konu buna değmeli

Eşinizi düşünün

Artık birlikte yaşıyorsunuz ve bir anda kafanızda beliren planlara balıklama dalmamalısınız. Öylesine esti diye haftasonunu arkadaşlarınızla Abant’ta geçirmeye gitmemelisiniz. Bir kaç gün önceden birlikte yaşadığınız insana planlarınızı bildirip konuşarak hayatınızı sürdürmeniz gerekir.

Kendinizi kaybetmeyin

İnsanların beraber yaşamaya başladıktan sonra çok sık yaptıkları bir hata şudur: Kendi benliklerini ilişki içerisinde kaybetmek. Bu hataya düşmeyin. Birlikte olmadan önceki arkadaşlarınızla görüşmeye, hobilerinizi sürdürmeye veya başka ne yapıyorduysanız yapmaya devam edin. Eşinizi de bunun için teşvik etmeyi ihmal etmeyin.

Evliymiş gibi davranın

Olaylar karşısında daha evlenmedik, o kadar da değil gibi tavırlar sergilemeyin. Sürekli bir çift olduğunuzu düşünerek hareket edin. Olaylara ve sorunlara birlikte konuşup kararlar alarak göğüs gerin.

İyi bir ortak olun

Onun ihtiyaçlarınızı kendi ihtiyaçlarınız kadar önemsediğinizi hissettirin. Amaçlarına ulaşmasına yardım edin.  Bu şekilde tam bir yol arkadaşı ve ortak olmuş olacaksınız. Davranış biçiminiz ve yaklaşımınız bu eksende olduğu sürece ilişkiniz hem pürüzsüzce hem de güçlenerek geleceğe uzanabilir.

Dürüst olun

Aslında bu maddenin sadece başlığı yeter sanırım. Çünkü hepimiz insanın bütün ilişkilerinde dürüstlüğün önemini biliyoruz. Hele de beraber yaşayıp her anınızı paylaştığınız insanı sonsuza kadar manipüle edebileceğinizi düşünmek ya saflık ya da kendine aşırı güvenmek olarak değerlendirilebilir.

Hayatta hiçbir şeyin için kesin konuşup koşulsuz garanti vermek mümkün değil. Ama bu tavsiyelerin gelecekteki ilişkilerinize veya içinde bulunduğunuz beraberliğe katkıları olması dileğiyle...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 426

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2909

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2422

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1534

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4911

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön