Burcunuza göre gelinlik modeli nasıl seçilir?

Şaşırdınız değil mi? Gelinlik seçiminde; “düğün mekânı, düğünün tarzı, vücut tipiniz, damatla boy orantınız…” gibi detayları dikkate almalısınız...

Burcunuza göre gelinlik modeli nasıl seçilir?

Şaşırdınız değil mi? Gelinlik seçiminde; “düğün mekânı, düğünün tarzı, vücut tipiniz, damatla boy orantınız…” gibi detayları dikkate almalısınız derken, artık bir yenilikten; burcunuzun da seçiminizdeki etkisinden bahsetmek istiyorum. İlk duyduğumda burçlarla yakinen ilgilenmeyen biri olarak şaşırdığımı itiraf etmeliyim.

 

20 senedir gelinleri mutlu sona hazırlayan ve aynı zamanda astroloji ile yakından ilgilenen modacı Nazan Kocaoğlu bu konuda oldukça iddialı konuşuyor. Senelerdir gelinlerin en mutlu anlarına tanıklık eden Nazan Hanım'ı dinleyince, özellikle de bir Akrep kadını olarak bana “İşte bu sizsiniz!” diyerek uzattığı gelinliği deneyince, burçların kişiliğimizi ve seçimlerimizi ne derece etkilediğine bir kez daha tanık oldum. Yarın tekrar evlensem sanırım aynı gelinliği seçerdim…

 

Her gelinin en büyük hayali düğün günü kusursuz ve etkileyici olmaktır. Her ne pahasına olursa olsun; o gece muhteşem görünmek… Bu tabii ki en doğal hakkınız! En başta kendinizi ve vücudunuzu iyi tanımanız, artı ve eksi yönlerinizi bilmeniz oldukça önemli… Bir de deneyimli bir modacıdan yardım alıyorsanız gecenin prensesi olacağınıza hiç şüphe yok; İnanın bana!

 

Yıldızların büyülü etkisi…

Nazan Hanım’ın Bağdat Caddesi'ndeki mağazasında gerçekleştirdiğimiz sohbetimizde bakın neler konuştuk;

 

Gelin adaylarıyla ilk tanışma ve gelinlik seçim süreci nasıl başlıyor?

Gelin adayları ilk geldiğinde gelinlik seçiminin normal hayatlarındaki seçimleri kadar kolay olacağını zannediyorlar. Oysaki etrafınızdaki tüm kadınların gelinliğe yüklediği anlam çok farklı! Sizle birlikte bu yolculuğa çıkan kayınvalideniz, anneniz, kız kardeşiniz veya yıllar önce evlenip istediği gelinliği giyememiş görümcenizin hayalleri de sizin gelinliğiniz üzerindeki kararı daha da zorlaştırıyor. Bir modacı olarak ilk başta gelinin hayallerini öğrenerek yola çıkıyorum. Sonrasında fiziksel özelliklerini bunca yıllık tecrübemle harmanlıyorum. Normal hayatlarındaki çizgilerini öğrenebilmek ve gelinlikte bu detayları yansıtabilmek için en önemli ipucunu burçlarından alıyorum.

 

  

Burçlardan nasıl faydalanıyorsunuz? Burçlar üzerinden gitmek size ve gelin adayına ne kazandırıyor?

Uzun yıllardan beri astrolojiye ilgi duymaktayım. Düğünlerine tanık olduğum birçok gelinin, mekân ve gelinlik seçiminin burçlarıyla birçok ortak yönü olduğunu fark ettim. Bir gelin kendini rahatlıkla modacısına teslim etmek ister; birlikte kişisel özellikleri ile ilgili yaptığımız sohbetlerle düğün stresini daha da azaltıyorum ve gelinlerimle yakınlaşıyorum. Onları bu denli tanımam gelinliklerinin tam kendilerini yansıtmasını ve gelinliğin tek kelimeyle muhteşem olmasını sağlıyor. Böylece herkes mutlu oluyor…

  

Hangi burç için nasıl gelinlik?

 

 

Koç:

Koç kadınları, ateş grubu oldukları için iddiayı severler. Günlük kıyafetlerindeki sade ve iddialı seçimlerini gelinliklerinde de kullanmak isterler. Zarifliklerini romantik dantel ve çiçek detayları ile süslemekten hoşlanırlar. Fazla abartılı olmamak kaydıyla, sade ve ışıltılı gelinlikleri de beğenirler. Koç gelinleri için gelinliğin rahatlığı önemlidir. Çünkü muhtemelen düğün gecesi planlarında yerlerinde oturmak yoktur.

 Boğa:

Venüs'ün etkisindeki boğa gelinleri her zaman güzellik üzerine odaklıdırlar. Sırt ve göğüs dekoltesi onlar için vazgeçilmezdir. Kadınsı tüm detayları gelinliklerinde kullanırlar. Dekolte ve ışıltılı gelinlikleri tercih ederler. Anlayacağınız seksapalite ön plandadır.

 


İkizler:

Burcunun özelliği olan çift karakterlerinin etkisi ile gelinlik seçiminde en çok zorlanan burçlardır. Bir yanları sade ve farklı bir gelinlik isterken, diğer yanları gösterişli gelinlikler beğenir. Bu ikilem onları çok yorar, her zaman iki gelinlik arasında kalırlar ve son kararı vermek genelde bana kalır. Gelinlik tesliminde “ Nazan hanım öbürü daha mı güzeldi acaba? “ sorusu bir tek ikizler burcundan gelir.

 Yengeç:

Romantik kimlikleri onları masum ve sade gelinliklere yönlendirir. Zarif ışıltılardan hoşlanırlar. Daha çok uçuşan gelinlikleri tercih ederler. Kumaşın hafifliği ve rahatlığı ön plandadır. Kendilerine batan, sıkan her türlü detaydan uzak dururlar.

 

 

Aslan:

Aslan gelinleri için söylenebilecek tek kelime “iddia”dır. Bunu sadelikle de ihtişamla da yapabilirler. Onlar için salona girişlerinde misafirler üzerinde bırakacakları ilk intiba çok önemlidir. Bu yüzden kraliçelere layık büyüleyici bir havaya bürünürler. Diğer taraftan da sade ama seksi bir gelinliği de tercih edebilirler. O gün onlar için tam bir peri masalıdır.

 Başak:

Gelinlik seçimlerinde öncelik hem sade hem de klâs olmaktır. Tasarım gelinliklerden hoşlanırlar. Kumaş seçimlerindeki kalite ve renk seçimi onlar için en önemli detaydır. Başak gelini= sade ve klâs!

 Terazi:

Gelinlik hayalini kurmaya çocukluklarından başlarlar. Kabarık ve dantel gelinlikler onların en büyük arzusudur. Uzun kuyruklu etekler, dantel kenarlı duvaklar, İspanyol uzun kollar ve ışıltılı taşlar venüsün etkisindeki terazi gelinin vazgeçilmezidir. Kokoş taçlar tam da size göre.

 Akrep:

Akrep kadınları, her zaman olduğu gibi sistemli çalışmalarını gelinlik seçimlerine de yansıtır. Ne istediklerini açıkça ortaya koyarlar. Kabarık etekli, zarif ve romantik görünümlü gelinlikleri seçerler. Düğün mekânına göre çiçek ya da taşlarla işlenmiş bir gelinlik giyebilirler. Ama aynı zamanda ne yaparlarsa yapsınlar seksi görünmekten kendilerini alıkoyamazlar.

 Yay:

Ateş grubu olan yay gelinleri seçimlerini gösterişten yana kullanırlar. Fakat sanatçı kimlikleri veya kve özgürlükçü yanları onarlı her zaman çılgınca farklı bir çizgiye götürür. Kabarık ve kuyruklu bir gelinlikle düğün mekânına girip rahatlığı için birkaç saat sonra mini bir gelinlikle aranıza katılabilirler.

 Oğlak:

Oğlak kadınların olmazsa olmazı kraliyet asaletine yakışır bir şıklıktır. Her zaman saraylara yakışır bir ihtişama sahip olma duygusu vardır. Kuyruk vazgeçilmezleridir. Çok işli gelinlikler isterler. Önemli olan ise bu isteklerinin modern çizgilerle birleştirilmesidir.

 

 

Kova:

Kimsenin düşünemeyeceği kadar farklı detaylara sahip bir gelinlik ararlar. Tarihsel özellikleri olan ve bir dönemi temsil eden kostümleri düşünerek gelinlik modellerini belirlerler. Yunan mitolojisi, Fransız kadınının korsajlı ve kabarık elbisesi, 16 yüzyılın çizgileri onları etkiler. Diğer taraftan kumsalda çıplak ayak yürüyecekleri veya kırda papatyalar arasında koşabilecek kadar rahat gelinlikleri de severler. Kendilerine güvenleri tam olan kova gelinleri bu özelliklerini gelinliklerine de yansıtır.

 

 

Balık:

Bir gelinlikte olabilecek tüm detayları kullanmak isterler. O gün onlar için unutulmaz bir peri masalıdır. Taşlar ve incilerden aldıkları yansımalarla kendilerini denizkızı gibi hissederler. Gelinliklerinde pastel tonlarda kurdele fiyonk takmayı severler.

 

Burçlara göre gelinlik modelleri
+12
Koç Burcu Gelinliği: Koç kadınları, ateş grubu oldukları için iddiayı severler. Günlük kıyafetlerindeki sade ve iddialı seçimlerini gelinliklerinde de kullanmak isterler. Zarifliklerini romantik dantel ve çiçek detayları ile süslemekten hoşlanırlar. Fazla abartılı olmamak kaydıyla, sade ve ışıltılı gelinlikleri de beğenirler. Koç gelinleri için gelinliğin rahatlığı önemlidir. Çünkü muhtemelen düğün gecesi planlarında yerlerinde oturmak yoktur.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön