15 Şubat’ı 16 Şubat’a bağlayan gece yarısında 27 derece Kova burcunda Parçalı Güneş Tutulması oluşacak. Parçalı Güneş Tutulmaları, Ay’ın Güneş’i kısmen örtmesiyle oluşur. Ay, Güneş ve Dünya arasına girecek ve bu tutulmada Güneş’in yüzde 60'ını kapatacak.


Yeniay enerjisinin 2 kat yoğunu veya turbo Yeniay olarak bilinen Güneş Tutulmaları başlangıç enerjisi taşırlar. Bu başlangıçlar ve adımlar kadersel etkilerle oluşur. Yılın konularını ve temalarını tutulmalarla görür ve yaşarız. Kova burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmada, toplumsal konu ve olaylar önem kazanıyor.


Kova burcunda oluşan Yeniay, Dolunay ve tutulmalar demokrasi konularının öne çıktığı zamanlardır. Reformlar, atılımlar, keşifler, yenilikçi adımlar, ilkeler, prensipler, kişisel haklar ve özgürlükler, insan hakları, hayvan hakları Kova temalarıdır. Teknoloji, hava sektörü, zihinsel ve entellektüel konular, radyo, televizyon, internet, uzay bilimleri, elekrik, elektronik alanları, devrimler, isyanlar, grevlerle bağdaştırılır. Aynı zamanda toplum içinde, sosyal ortamlarda kendimizi nasıl ifade ettiğimiz ve gösterdiğimiz Kova’nın konusudur. Toplum içindeki kimliğimizle alakalıdır.


Kova burcu hava elementi olduğu için, hava elementindeki tutulmalar, yüksek rüzgarları, yıkıcı fırtınaları hayatımıza taşıyabilir. Yabancı ülkelerle olan ilişkilerimiz, ittifak ve anlaşmaların bozulması hava elementindeki tutulmalarla alakalıdır. Sabit elementte oluşan bu tutulmada, etkileri uzun dönem hissedebiliriz. Sabit elementteki tutulmalar, meclis, ulusal finans ve para konularını etkiler. Bu alanda sorunlar ve acil çözülmesi gerekenleri karşımıza getirebilir. Hastalıklar ve salgınlar bu tutulmanın konusu olabilir. Tutulma derecesinin 3. dekanında olması, kuzuların, evcil koyunların katliamı ve tarlalarda ortaya çıkacak sorunları karşımıza getirebilir.


Tutulma zamanında Güneş ve Ay Merkür ve Juno’yla bağlantı halinde, diğer yandan tutulmanın 3 dekanda gerçekleşmesi Venüs’ü işin içine katıyor. İdealler, fikirler, düşünceler, iletişim önem kazanırken, diğer yandan ilişkiler, evlilikler, birleşmeler, ortaklıklar, parasal konuların da işin içine dahil olduğunu görüyoruz. İlişkileri, gerçek aşkı, bağlılıkları çok konuşacağız.


Tutulmanın dispozitörü Uranüs farklı, değişik, sürpriz ve sıradışı olan her şeyin açığa çıkmasını sağlayabilir. Güneş’in ve Ay’ın ve Merkür’ün Uranüs ile olumlu açıları pozitif değişimleri ve aydınlanmaları karşımıza getirecek. Bilimsel ve teknolojik gelişmeler hızlanabilir. Yaratıcı ve yenilikçi tasarılar, fikir ve düşünceler ön planda olacak. Bağımsızlık ve özgürlük isteğimiz yüksek olacağı için anlık kararlarla, tepkilerle ilişkilerimizi, işlerimizi, yaptıklarımızı bitirme kararı alabiliriz. Ya da hayatımızı zorlaştıran enerjileri geride bırakma isteğiyle hareket edebiliriz.

Türkiye açısından bakacak olursak tutulma anının haritasında Ankara’ya göre Yükselen Akrep burcu, yükselen derecesi Türkiye haritasının Venüs derecesiyle kavuşuyor. Eğlence ve gösteri merkezleri, kamuya açık alanlar, eğitim sistemi, ilişkiler, eğlence ve dinlence mekanları, doğum oranları, gençler, borsa, spekülasyon, sporla bağlantılı konular da işin içinde. Yine tutulmanın eğitim, gazetecilik, yayıncılık, iletişim, motor, uçak, tren kazalarıyla bağlantısı olabilir. Topraklarımızda ve sınırlarımızda yaşanacak bazı karmaşalara, aşırı hayalciliğe, idealist tutumlara dikkat etmemiz gerek. Bize bir şey olmaz tavrıyla atılacak adımlarda gerçekçilikten uzak durursak bazı sorunlara kılıf hazırlamış olabiliriz. Güvenlik ihtiyacımızın arttığı bu dönemde, kargaşalara, saldırılara, ateşli hastalıklara dikkat etmeliyiz. Gizli saldırılar, komplolar oluşabilir.

Yine Türkiye haritasının 9. evine düşen tutulma, dini konularda, kurumlarda önemli konuların ve meselelerin konuşulacağını, deniz kazalarını, fırtınaları, gemicilik, taşımacılıkla ilgili alanlarda sorunları, deniz aşırı ülkelerle ithalat, ihracat konularını, bazı uluslararası davaları mercek altına alabilir. Tam da tutulma günü Transit Mars’ın, Türkiye haritasındaki Uranüs noktasını tetiklemesi askeri bölgelerde beklenmedik kazalar, patlamaları, terör eylemlerini, saldırıları tetikleyebilir. Yine de bu alanlarda doğru kararlar alınır ve yararlı reformlar üstüne gidilirse bu tutulma geleceğimizi ilgilendirecek önemli adımlarda bizleri destekleyecektir.


Türkiye’den çıkarak bireysel haritalara ve tutulma etkisine dönersek; önemli pozitif değişimlerin hayatımıza dokunacağı bir tutulma yaşayacağız. Bu tutulma:


  • Bilimsel, teknolojik gelişmeleri hızlandırabilir. Fırsatlı olumlu işler peşine düşebiliriz.

  • Kadınlarla ilgili konular önem kazanıyor. Kadınların toplumdaki statüsü, duruşuyla ilgili konular çok konuşulacak, tartışılacak ama sonunda bu alanlarda büyük açılımlar elde edeceğiz. Önemli bir kadın sanatçının başına gelenler toplumda büyük sorgulamalar başlatabilir.

  • Güney Ay Düğümü ile birleşen tutulmalar bırakmakla ilgilidir. Hayatımızda önemli ayarlamalar yapmayı gerektirir. Kendimizi harcadığımız, emek verdiğimiz kişiler, gerçekten değer mi? Kendimizi adadığımız değerler koşulsuz muydu, yoksa karşılığında birşeyler mi bekledik? Hayatını birine, bir rüyaya veya bir ideale mi adadın? İşte bu tutulma bu adadığın noktanın gerçeğini ortaya çıkartabilir.

  • Bu tutulmada enerjimizi boşa harcamamaya özen göstermeliyiz. Önceliklerimizi iyi belirlemeli, hayatımız için önemli olan konulara odaklanmalıyız. Disiplinle ve abartmadan yolumuzda ilerlemeliyiz.

  • Bu tutulma sebeplendirme etkisini öne çıkarıyor ama bir yandan da evlilikler, ilişkiler, birleşmeler, evrensel sevgi, evrenle bütünleşme etkisi de devrede. Bu da ilişki arayanlar için şans kapısını aralayabilir.

  • Yine başkaları tarafından saygı ve sevgi görmek isteyebiliriz. Uçucu ve kısa ilişkilerdense, bağlılık sözü alacağımız, ciddi ve kalıcı ilişkiler ve işler peşinde koşabiliriz.

  • Bu tutulmada bilgi içeren her şeyi kabul etmeli, hayatımızı yeniden yapılandırmalıyız. Pozitif adımlar ve değişimler büyük başarı sağlayabilir.

  • Son olarak tutulma zamanında ani kararlar almamakta fayda var. Her ne kadar hayat hızlı ve beklenmedik olayları hayatımıza ve kapımıza taşısa bile sakin durarak, hayatın akışına kendimizi bırakarak, karşımıza gelen olaylardan ne gibi deneyimler almamız gerektiğini bularak, farkederek ilerlemeliyiz.

Herkese hayırlı ve güzel bir hafta ve tutulma diliyorum.


Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İsar Cap, Member of OPA.


Kaynakça:

Mundane Astrology - H.S Green, Raphael, C.E.O Carter

Dünya Astrolojisi Türkiye - Öner Döşer

Eclipses - Celeste Teal


Hande Kazanova'dan burcunuzun günlük yorumu:


Koç Burcu: Bu tutulmayla beraber çevreniz değişebilir, değişik yerlerde bulunabilirsiniz. İşten elde edilen gelirlerinizde hızlı ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Önemli adımlarınızda aradığınız esnekliği bulacak, farklı düşüncelerinizi hayatınıza dahil edebileceksiniz.


Boğa Burcu: Güneş Tutulması, kariyerinizde güzel ve hızlı açılımları karşınıza getirebilir sevgili Boğalar. Kariyerinizde düşündüklerinizi uygulamalı, esnek ve farklı yaklaşımlarınızın size kazandıracağını bilmelisiniz. Önemli bağlantılar işinizde kolay ilerlemenize neden olacak.


İkizler Burcu: Güneş Tutulması eğitim, seyahat, yabancılarla yapılacak olan işler, hukuk, ticaret, ithalat, ihracat konularını hızlandırabilir. Uzak çevrenizin hayatındaki önemli değişimler sizin hayatınızı da etkileyebilir. Yine bu tutulma eğitim konularınızı hızlandırabilir.


Yengeç Burcu: Güneş Tutulması bir sonraki tutulmaya kadar, eşinizin, partnerinizin maddi konularında hızlı gelişmelerini karşınız getirebilir. Onun hayatında parasal yönden hızlı gelişmeler olabilir. Bir vergi, kredi, borçla uğraşabilir veya bir borcun altına girebilirsiniz.


Aslan Burcu: Güneş Tutulması, özel hayatınızda, ikili ilişkilerinizde, evlilik alanlarınızda hızlı ve beklenmedik olayları hayatınıza taşıyabilir. Evlilik adımlarınız hızlanabilir, evlilik teklifi alabilirsiniz. Yine ortak işlerinizde de hızlı adımlar devrede olabilir.


Başak Burcu: Güneş Tutulması, iş ve hizmet alanlarınızda oluşuyor. Günlük hayatınızın akışında beklenmedik hızlı gelişmeler yaşanabilir. Yanınızda çalıştırdığınız veya yanında çalıştığınız insanların hayatındaki değişimlere, evcil hayvanlarınızın ve kendinizin sağlık durumuna bu dönemde dikkat edin.


Terazi Burcu: Güneş Tutulması, aşk hayatınızı etkileyecek. Değişimleri rahat ve kolay karşılayacaksınız. Değişik ve farklı olanın peşinden gideceksiniz. Evliyseniz bebek haberi alabilir veya bu dönmeden sonra çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu alanların hızlandığını görebilirsiniz.


Akrep Burcu: Güneş Tutulması, aile hayatınızda hızlı ve beklenmedik olayları karşınıza getirebilir. Sevgi dolu etkileşimlerle aile hayatınızda, yuvanızda dengeyi sağlayabilir, bu tarihten sonra evlenmeyi ve yuva kurmayı düşünüyorsanız işlerin rahat ilerlediğini görebilirsiniz.


Yay Burcu: Güneş Tutulması iletişim, satış, reklam, tanıtım, pazarlama, eğitim, yayıncılık, radyo, televizyon, network alanlarınızda gerçekleşiyor. Bu alanlardaki işlerinizde hızlı ve beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Bu tutulmada yakın çevrenizdeki insanların hayatında da önemli açılımlar oluşabilir.


Oğlak Burcu: Güneş Tutulması, maddi konularda hızlı ve beklenmedik gelişmeleri karşınıza getirebilir. Kendi para kazanımlarınıza, cebinize giren parayla ilgilenecek ve yatırımlarınızı artıracak işlerin önünüze geldiğini bu tutulmayla beraber farkedeceksiniz.


Kova Burcu: Güneş Tutulması, hayatınızda önemli adımları ve yepyeni başlangıçları karşınıza getirebilir. 16 Şubat (+,- 3gün) yakınlarında doğduysanız hayatınızda önemli değişimler oluşabilir. Bu tutulma sizi parlatabilir ve yaptığınız işlerde size başarı verebilir.


Balık Burcu: Güneş Tutulması, kadersel alanınızda gerçekleşiyor. Beklenmedik olaylara maruz kalabilir, bazı kayıplar, sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu tutulmada olayları iyi kontrol etmelisiniz. Değişkenliğiniz ve hayata adapte olmanızla birlikte olayları rahat karşılayabilirsiniz.Facebook Yorumları

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz.

Detaylı bilgi almak için 'Çerez Politikasını' ve 'Gizlilik Politikasını' inceleyebilirsiniz.