Başak burcunun garip takıntıları

Takıntı denince akla ilk gelen burç elbette ki Başak burcu...

Başak burcunun garip takıntıları

Hem detaylara olan düşkünlüğü hem de titizliği ile karakteri takıntı yapmaya çok müsait olan Başakların en garip takıntılarını sıraladık.

 

Temizlik

Başak Burcu için temizlik her şeydir. Ellerini yıkama gibi bir takıntısı vardır. Her aktiviteden sonra mutlaka ellerini sudan geçirme ihtiyacı duyar. Hele umumi yerlerde çok vakit geçirdiyse temizlik konusunda sürekli mızmızlandığını görmek çok yaygındır. Bir tek hijyen ile alakalı değildir Başak burcunun temizlik takıntısı. Bilgisayarının masaüstü temiz olsun ister, evi gereksiz eşyalardan arındırmak ister. Temizlik hayatının her alanında önceliklidir.

 

Planlama

Aynı temizlikte olduğu gibi hayatı spontane yaşayamayacak kadar plan takıntılıdır. Bir seyahate çıkacaksa en ince ayrıntısına kadar plan yapmak ister ve bu plan tıkır tıkır işlemelidir. Her gününü bir gece önceden planlar. Bazen randevularında neyden bahsedeceğine kadar hayatı planlamaya çalışabilir.

 

Mükemmeliyetçilik

Hem temizlik hem düzen hem de planlama takıntısı olan bir başak burcunun mükemmeliyetçi olmadığını düşünmek biraz ütopik olacaktır. Başak burcu mükemmeldir. Eğer onun mükemmel olmadığını düşünebiliyorsanız asıl siz mükemmel değilsinizdir. Yaptığı her şey mükemmeldir.

 

Fikirler

Kendini mükemmel gördüğü için fikirlerine de çok değer verir. Sabit fikirli denebilecek kadar fikirlerine takıntılıdır.

 

Hangi burç nasıl intikam alır?
+13
Öfke her insan için oldukça doğal ve sıradan bir duygudur. Bu sıradanlık yalnızca bu duyguya hakim olabildiğiniz anlarda geçerlidir. Öfkenizi kontrol edemezseniz içinizde bir kine sönüşür ve bu kin sizde çeşitli karşılıklılık ihtiyacı yaratabilir. Bakalım bu öfke ve kinin getirdiği intikam duygusu hangi burç için nasıl gerçekleşiyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
8
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  23 Ocak 2020 Perşembe 08:36

  bir basak burcu olarak gayet dogru tespit temizdir titizdir cok takintilidir mukemmeldir ya basaklar keske sadece basaklar yasasa dunyada tertemiz saygili ciddi bir ortam olur

  Cevapla
 •  
  21 Ocak 2020 Salı 17:54

  KEŞKE HERKES BAŞAK OLSA DÜNYADA SIKINTI PROBLEM DİYE BİRŞEY KALMAZ

  Cevapla
 •  
  02 Ocak 2020 Perşembe 11:39

  başak burcuyum dünya bırakın takıntıyı dünya umrumda değil

  Cevapla
 •  
  20 Şubat 2020 Perşembe 20:47

  bu da tam isabet.. one numbrsiniz yani.

 •  
  27 Aralık 2019 Cuma 13:47

  En nefret ettiğim burç . takıntılı , at gözlüğü ile bakar başkasının fikri önemli değildir dinlemez!

  Cevapla
 •  
  29 Aralık 2019 Pazar 20:04

  çapsızların nefret etmesi normaldir çünkü biz de sizden nefret ederiz.

 •  
  30 Aralık 2019 Pazartesi 16:33

  bilakis çok yönlü düşünen,çok detay düşünen,başkalarını da dinleyen,ancak başkaları kendi fikirlerini en iyisi olarak görürse bu fikri kabul etmez ve taştışmalara sonuna kadar açıktır.

 •  
  20 Şubat 2020 Perşembe 20:48

  şuna benci̇l deseni̇ze


hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön