Yıldız haritası nedir?

Yıldız haritası ya da astrolojik harita nedir? Yıldız haritası nasıl çıkarılır? İşte detaylar...

Yıldız haritası nedir?

Oldukça basittir aslında: Yıldız haritası, kişinin doğum tarihi, saati ve yeri temel alınarak oluşturulan astrolojik bir tablodur. Bu tablo, bir olay, bir soru ve hatta bir ülke için bile oluşturulabilir! Gezegenleri, burçları ve açı adı verilen geometrik bağlantıları temsil eden semboller kullanılır. Batı astrolojisinde yıldız haritaları genellikle dairesel düzlem üzerine çizilir. Astrologlar, tablonuzu inceler, kişiliğinizi ve ihtiyaçlarınızı tanımlayan şablonları ve faktörleri analiz ederler. Bir bakıma astrolog, tablonuzda gördüğü bilgileri ‘okur’.

 

Günümüzde çoğu profesyonel astrolog, yıldız haritalarını çıkarabilmek için gereken karmaşık hesaplamaları bilgisayar kullanarak yapıyor. Geçmişte geliştirilen matematiksel formüller, artık bilgisayar programlarına çevrilmiş durumdalar. Ancak sertifikalı profesyonel bir astroloğun bu hesaplamaları tamamlamayı yine de bilmesi gerekiyor. Doğum haritası ise şöyle bir şey oluyor:

 

 

 

Kaynak: tokenrock.com

 

 

Sezgileri en güçlü olan burçlar
+3
Akrep Burcu: İçgüdüleriniz öyle güçlüdür ki sanki ikinci sesiniz gibi sürekli size yol gösterir. Diğer insanları okuyabilme ve gerçek niyetlerini keşfetme konusunda hatrı sayılır bir yeteneğiniz var. Kişi kendinden bilir işi misali merhametsiz bir yapıya sahip olmanız başka insanlara da temkinli yaklaşmanıza neden oluyor. Ne var ki son derece güçlü olan sezgileriniz insanların karakterlerini çabucak çözmenizi sağlıyor. Aynı zamanda sizinle sahte arkadaşlık edenleri anlama konusunda diğer insanlardan daha başarılısınız. İnsanların gerçek yüzlerini çabucak anlama konusunda çok iyi olduğunuz için ayaklı yalan dedektörü gibisiniz. Sizi kandırmak çok zor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
  •  
    25 Şubat 2018 Pazar 22:17

    bakalim burclar bu yil bize ne ved edir

    Cevapla

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön