Öğretmenler mesleki bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaştı!

Eyüboğlu'nun eğitime verdiği önem sadece öğrencilerle sınırlı kalmıyor. Bu yıl ikincisini düzenlenen “Eğitimciler Eğitimcileri Eğitiyor” sempozyumunda, öğretmenler mesleki bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaştı.

Öğretmenler mesleki bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaştı!

Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında öğretmenlere yönelik düzenlenen sempozyumlarla, öğretmenlerin kendi aralarında güçlü bir işbirliği sistemi oluşturmaları ve eğitimde uyguladıkları farklı teknikleri birbirleriyle paylaşmaları hedefleniyor. Bu amaç çerçevesinde Eyüboğlu öğretmenleri yıl boyunca katıldıkları eğitimlerden edindikleri kazanımları, bilgileri,  teknik ve yöntemleri “Eğitimciler Eğitimcileri Eğitiyor” sempozyumunda birbirleriyle paylaştı.

 

Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Eğitimciler Eğitimcileri Eğitiyor” sempozyumunun açılış konuşmasını gerçekleştiren İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Yalçın tüm yönetici, öğretmen ve çalışanların sektörel yeniliklere yetişmek ve yenilenmek için pek çok eğitime katıldığını ve Eyüboğlu’nun bu anlamda tüm çalışanları için bir okul olduğunu belirtti.

 

Tüm gün süren sempozyumda matematik, fen bilimleri, İngilizce, teknoloji, rehberlik ve Türkçe gibi 12 farklı alan ve 4 farklı düzeyde 45 dakikalık oturumlarla, 46 farklı sunum gerçekleştirildi. Sempozyum süresince sunumların yanı sıra yaratıcı workshop çalışmaları da yapıldı.

 

Öğretmenlik bir sanattır 

Psikolojik danışmanlarından Oya Çetinkaya “5. Sınıf Oluyorum” başlıklı sunumunda 4+4+4 eğitim sistemine geçiş sürecinde 5. sınıf öğrencilerinin sosyal, duygusal ve bilişsel süreçleri hakkında bilgiler verdi.

 

Sempozyumun bir başka dikkat çekici sunumu da psikolojik danışman Burcu Komutekir tarafından gerçekleştirilen “Etkili Öğretmenlik” sunumu oldu. Komutekir, öğretme-öğrenme sürecinin etkili olabilmesi için, öğretmen-öğrenci arasında kesinlikle sağlıklı bir ilişki kurulması gerektiğine dikkat çekti. Öğretmenliğin ders anlatmanın da ötesinde bir meslek olduğunu söyleyen Komutekir öğretmeni; kişilik özelliğiyle, vizyonuyla, misyonuyla, dünyaya bakış açısıyla, önyargısız düşünceleriyle, sabrıyla, alçak gönüllülüğüyle adeta bir sanatçı olarak nitelendirdi.

 

Yaratıcılığınıza sınır koymayın, hepsini okula taşıyın! 

Matematik öğretmeni Merve Aşık ise insan beyninin matematiği nasıl öğrendiğini, hangi becerilerin bu sürece destek olduğunu öğretmen arkadaşlarıyla paylaştı. Bu konudaki yeni bilgilerin matematik için farklı öğretme yöntemleri geliştirmeye yardımcı olacağını belirten Merve Aşık, öğretmenleri adeta beyinlerinde matematiksel bir yolculuğa çıkarttı.

 

Sempozyumdaki ilginç sunumlardan biri de “Yaratıcılığınıza sınır koymayın, hepsini okula taşıyın!” başlığını taşıyordu. Matematik öğretmenleri Gülşah Çekiç ve Filiz Çakır tarafından gerçekleştirilen sunumda, en az iki dil biliyor olmanın, master yapmış olmanın yeterli gelmediği 2000’li yıllarda, öğrencilerin fark yaratabilmesi için yaratıcılıklarını geliştirmeleri gerektiğine dikkat çekildi. Günlük hayattaki planlama, hızlı problem çözme, alternatif çözüm üretebilme becerilerine sahip olmanın büyük önem taşıdığını belirten Gülşah Çekiç ve Filiz Çakır; hep birlikte gelişmek, yaratmak, çözmek ve eğlenmek için tek aracın sadece beyin gücü ve hayal dünyası olduğuna dikkat çekti.

 

Kendi bünyesinde görev yapan öğretmenleri için düzenlediği “Eğitimciler Eğitimcileri Eğitiyor” sempozyumu tüm gün sürdü ve 46 sunumun yer aldığı sempozyuma Eyüboğlu’nda görev yapan yaklaşık 350 öğretmen katıldı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön