Annelerin, anne olmayanlardan duymaktan nefret ettikleri 10 şey

Çocuğunuz yoksa ve karşınızda yorgun bir anne varsa, ne konuştuğunuza daha çok dikkat etmeniz gerekebilir.

Annelerin yanında bunları söylemeyin!

Henüz böyle bir tecrübeleri olmasa da ebeveynlik konusunda her şeyi bildiklerini farz eden kişilerin, böyle davranmayı bırakmaları gerekiyor. Annelerin, henüz bu deneyimi tatmamış kişilerden duymaktan nefret ettikleri bazı şeyler var. İşte bunlardan birkaçı:

 

1. Çok yorgunum

Elbette ki yorulmaya hakkınız var; ama büyük ihtimalle uzun bir süredir birkaç saatten fazla uyumamış bir anneye ne kadar yorgun olduğunuzdan bahsetmek, sizden bir süre hoşlanmamasına sebep olacaktır, emin olun.

 

2. Burası çocuklara göre değil

Evet, her toplantı ya da aktivite çocuklara göre değil; ama bir ebeveyne bunu söylediğinizde, onun tek duyduğu “çocuğunu evde bırak, her şeyi mahvediyor”dur. Elbette biraz abartıyoruz; ama ebeveynlik, arkadaşlarımızdan çocuklarımızla birlikteysek hoş karşılanmayacağımızı duymasak bile yeterince zor zaten.

 

3. Bir bebek bakıcısı tutamaz mısın?

Belki evet, belki hayır. Bebek bakıcısı bulmak – özellikle de son dakikada – hiçbir zaman göründüğü gibi kolay değil. Bu kişiyi tanısanız da tanımasanız da çocuğunuzun hayatını emanet edecek kadar güvenmeniz gerekiyor; planlama, para ayarlama ve bakıcı bulabilecek kadar şanslı olmak da cabası.

 

 

4. Hamile kaldığımı öğrensem ölürdüm

Hayır, ölmezdin. Hamile kalmak, idam hükmü değil. Çocuklu arkadaşınıza hamileliğin hayatınızı bitireceğini söylemeniz pek de hoş karşılanmıyor, haberiniz olsun.

 

5. Bunca zamandır nerelerdeydin?

Bilirsin, çocuklarımla ilgileniyordum. Nerede olduğumu düşünüyordun? Vahşi doğada? Bir voleybol topu ile birlikte ıssız bir adada? Anneyiz biz; belli ki annelik yapıyorduk.

 

6. Ay evet, ben de yavru köpek büyüttüm!

Köpek yavruları, vakit alır, evet; ama bebekler kadar değil. Kendi kendine yemek yiyebilen ve dışarıda çişini yapabilen tüylü bir hayvanı, günün her saniyesi size ihtiyacı olan bir bebekle karşılaştırmak, pek de doğru değil.

 

Çocuksuz olsaydınız ne yapmak ve nerede olmak isterdiniz?

 

7. Çocuğum olsa ben şunu asla yapmazdım…

Evet, çocuklarınıza asla uzun süre televizyon izletmez ya da arka bahçenizdeki organik bahçeden olmayan herhangi bir şey yedirmezdiniz. Açıkçası ebeveyn olmadan önce hepimiz ebeveynlik uzmanıydık; ama iyi niyetler gerçeklikle karşı karşıya kaldığında, gerçekçi olmayan beklentilerimizin saçmalığını gördük.

 

8. Artık hiç eğlenceli değilsin

Ne demek “eğlenceli değilsin”? Mükemmel bir battaniye çadır inşa etmeyi, su balonları hazırlamayı ya da mükemmel kurabiyeler yapmayı eğlenceden saymıyor musunuz? Ebeveynler, hala eğlencelidirler; sadece çocuklardan sonra eğlence anlayışımız biraz değişti.

 

9. Tüm bunlara sürekli nasıl katlanıyorsun?

Bazen şarapla, bazen banyoya kapanıp ağlayarak. Ama çoğunlukla kendimizi çocuklu hayat denilen sirki yargılamayan arkadaşlarla çevreleyerek.

 

10. Çocuklara katlanamıyorum

Gerçekten mi? Çocuğu olan bir arkadaşınıza, çocuklara katlanamadığınızı söylüyorsanız eğer, siz korkunç bir insansınız. Evet, çocuk istememek, oldukça normal ve anlaşılır; ama çocuklu arkadaşınıza, çocuk çığlığı duyduğunuzda ölecek gibi olduğunuzdan bahsetmeyin.

 

 

 

Bu yazı romper.com'da yayınlanmıştır.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön