Bebeğinizin babası ile zaman geçirmesine izin verin!

Bebeğinizin eşiniz ile zaman geçirmesi sizi mutlu ediyor mu?

Bebeğinizin babası ile zaman geçirmesine izin verin!

Bebeğinizin eşiniz ile zaman geçirmesi sizi mutlu ediyor mu? Elbette ediyordur. Özellikle de sabırlı, oyuncu ve dikkatli bir baba ise… Bazen uzaktan gizlice seyretmek, sadece birbirlerine çıkardıkları sesleri duymak bile huzur verici değil mi?

 

Bir anne olarak, eşinize babalık konusunda yardımcı olmanız gerektiğinde hemfikir miyiz? Ne de olsa bebeğiniz ile daha çok vakit geçiren ve annelik içgüdülerine sahip olan sizsiniz.

Beslenme saatleri

Bebeğinizi emzirdiğiniz zamanlar onunla özel bir bağ kurduğunuzu daha çok hissediyorsunuz ama bu babanın da ritüele dahil olamayacağı anlamına gelmiyor. Emzirme esnasında yapacağı çeşitli şaklabanlıklar bir yana sonrasında sırt sıvazlayarak bebeğe fazla gazları çıkarma konusunda da oldukça faydalı olacaktır.


Baş başa zaman

Bir yenidoğanla birlikte olmak kaotikleşebilir; doyurmaya çalışmak, altını değiştirmek, çamaşır, akşam yemeği ve bir de üzerine eve gelen eşe güler yüz göstermek… Halbuki bebek ile babasının bol bol sarılıp oynayabileceği bir zaman dilimi yaratabilirsiniz akşam saatlerinde ve kim bilir biraz uzanıp dinlenmek için fırsat bile yaratabilirsiniz böylece.

Banyo vakti

Sizin bebeğiniz de sıcak suyun içinde olmayı seviyor ve küçük bir bebek masajına hayır demiyor mu? Bu ritüel ailece yapıldığında eğlence büyüyor. Siz vücudu ile ilgilenirken eşiniz saçlarını yıkayabilir. Ayrıca kaygan ve tehlikeli ortamda bebeğine sahip çıkan, onu düzgün tutmayı öğrenen bir babanın özgüveninin yerine geldiğini çıplak gözle bile görebilirsiniz.

Sabah rutini

Bebeği güne hazırlamak için, bezini ve üzerini değiştirmek ve sizin bebekle geçecek yorucu güne hazırlanmanız için ihtiyacınız olan birkaç dakikayı sağlamak bir babanın işe gitmeden önce yapabileceği en güzel ve düşünceli paylaşım olacaktır. Her sabah olmasa da gündeminin ve programının daha rahat olduğu zamanlarda bunu yapması küçük ailenizin bağlarını sağlamlaştıracak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön