3–6 aylık bebeklere oyuncaklar

Bebeğiniz bu döneme girdiğinde daha önce hiç keşfetmediği yeni bir dünya fark edecektir.

3–6 aylık bebeklere oyuncaklar

Bebeğiniz bu döneme girdiğinde daha önce hiç keşfetmediği yeni bir dünya fark edecektir. Artık parmaklarını emiyor, eline verilmiş bir oyuncağı kavrayabiliyor, oyuncaklarına erişebiliyor. Yakında elindeki bir oyuncağı parmaklarının arasında gezdirip her yönüyle inceleyebilecek ve tabii ki oyuncaklarını ağzına alacak.

 

Bütün oyuncakların etiketlerine bakın ve çiğnemesi için güvenli olup olmadığını kontrol edin. Asla beşiğine ya da oyun parkına lastikli bir oyuncak asmayın. Altıncı aydan itibaren büyük ihtimalle bebeğiniz oturabiliyor olacak ve sürekli değişen, renkli ve yeni bir bakış açısı veren bir dünyası olacak.

 

Raflar: Bebeğinizin oyuncaklarını asmak için bir raf seçin. Bebeğiniz hala yatay bir pozisyonda olsa da bu raflar onun hayatını daha ilginç kılacaktır. Oyuncaklarına vurabilir, çekebilir, döndürebilir. 5. ay itibariyle raflara olan ilgisini kaybedecektir

 

Çıngıraklar: Bebekler ses yapmayı sever. Ona bir çıngırak verin ve eğlencesini izleyin. Bu aylarda bebekler müziği sever ve ritimlere uyum sağlayabilir, çıngırağa eşlik edecek bir müzik de açabilirsiniz.

 

Aktivite çubukları: Bebek koltuğuna ya da bebek arabasına ses çıkartan sarkan oyuncaklar asın. Bunlar uzun araba gezilerinde bebeğinizi oyalar ve değişik ses ve objeleri keşfetmesini sağlar.

 

Yumuşak doldurulmuş hayvanlar: Bu aylarda bebekler pelüş hayvanları sever. Anahtar nokta: yumuşak ve sevimli olmalarıdır. Çocuğunuza zarar verebilecek tel ya da metal içeren maddelerden kaçının. Ayrıca bebeğinizin ağzına girebilecek düğmeli, kurdeleli oyuncaklara dikkat edin.

 

Gıcırdayan lastik oyuncaklar: Bu dönem bebekleri için en popüler oyuncaklar gıcırdayan ve kavrayabilecekleri lastik oyuncaklardır. Bunlar bebeğinize banyoda da eşlik edebilir. Bebeğinizin neşeli kahkahalarını duymaya hazır olun!

 

Bebek kitapları: Çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun ona kitap okuyabilirsiniz. Sizin sesinizi duymak bebeğinizin kulak gelişimine ve kelime öğrenmesine yardımcı olur. Kitap okurken tonlamalarınıza dikkat etmeniz ve vurgu yapmanız da onun dikkatini çekecektir.

 

Renkli diş kaşıma halkaları: Dişetleri acıyan bir bebek için yumuşak bir plastik halkası kadar yararlı bir şey olamaz. Bu halkaları buzdolabında saklayın ki bebeğiniz ihtiyaç duyduğunda bunları soğuk kullansın. Yine de dondurucuda saklamayın bebeklerin ağzı dondurucuya hazırlıklı değildir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön