üçüz bebek bakımı

Çoğul gebelik, hormon tedavisi ve vitro fertilizasyon gibi tıbbi teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde giderek daha yaygınlaşan bir olgudur.

Üçüz bebek bakımı ile ilgili herşey

Çoğul gebelik, hormon tedavisi ve vitro fertilizasyon gibi tıbbi teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde giderek daha yaygınlaşan bir olgudur. Ancak, bu gelişmeler, yüksek risk çoğul gebeliklerin olasılığını arttırır.

Bebek bakımı ve çocuk yetiştirme kendi içinde tam zamanlı bir iş gibidir. Üçüzlerin artması, aynı zamanda sizin çabanızın ve eforunuzun 3 kat artması anlamına gelmektedir.Üçüz bebeklerinizin bakımı için bazı ipuçları:

 
Önümüzdeki ilk plan; Üçüz bebeklerinizi önemsemeye ve onlara bakım sağlamaya daha onlar doğmadan önce başlamanız gerekmektedir. Çünkü çoğul gebelik hem anne hem de bebekler için ciddi risk taşıyor olabilir. Vajinada sadece belirli bir yer, bir boş alan vardır ve bebekleriniz bu nedenle prematüre doğabilir veya diğer ileride yaşıtlarına göre daha küçük olabilirler.

 

Gözetmeninizin tavsiyelerine tamamıyla uyduğunuzdan emin olun ve uzmanınıza düzenli olarak kontrollere gitmeyi unutmayın. Doğumdan sonra yenidoğan yoğun bakım ünitesinde biraz zaman harcamanız olasıdır. Taburcu olmak için beklerken, hemşire ve çocuk doktorundan üçüzlerinize nasıl bakmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

 

Mümkün olduğunca yardım alın. Doğum öncesi pek çok arkadaşınızdan ve akrabanızdan akla yatkın öneriler alın. Ailenizden üçüzler konusunda nasıl başa çıkacağınızı öğrenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz ya da eğer mümkünse, çevrenizde bulunan destek gruplarına katılabilirsiniz. Oradakiler size bebek bakıcıları hakkında öneride bulunabilir veya indirimli satılan bebek ürünlerini nereden alabileceğiniz hakkında bilgi verebilirler. Ayrıca tavsiye almak ve destek vermek için sosyal bir ağ kurabilir veya katılabilirsiniz.

Her şeyi düzenli tutun. Organizasyon, üçüz bebek bakarken aklınızın rahat olması için bir anahtar görevi taşır. Üçüzleriniz için beslenmeyi ve bez değiştirmeyi bir rutin haline getirin. Evinize beyaz yazı tahtası alın ve onu evin en görünür köşesine yerleştirin. Beslenmelerini, bebek bezlerini değiştirmeyi, ilaç takiplerini oradan sağlayabilirsiniz. Evin değişik yerlerine 'bebek bakım istasyonları' kurabilirsiniz, böylece hem zamandan kazanmış hem de daha az gayret sarf etmiş olursunuz. İyi planlamış bir günde, hem bebeklerinizin izini kaybetmemiş olursunuz hem de kargaşa ortamından kurtulursunuz. Ayrıca üçüzleriniz değişik şekillerde seslenmeniz gerekmektedir. Üç bebeğe de ayrı ayrı renk bulup tüm kıyafetlerini ona göre ayarlayabilirsiniz veya isimlerini kıyafetlerine etiketleyebilirsiniz. Ama unutmayın ki her üç bebek birbirinden karakter olarak ayrılır, hepsi ayrı birer bireydir ve her birinin ayrı ayrı duygusal gelişimleri önem taşımaktadır.

 

Herkesi dahil et. Üçüz bebek bakımı bir kişinin sorunluluğu olmamalıdır, tüm sorumluluğu aile içinde paylaşmak gerekmektedir. Üçüz bakımı için her üyeye belirli bir sorumluluk yükleyebilirsiniz. Bebeklerinizin bakımına aileniz dahil olduğu anda, aile üyeleri arasındaki bağlar bu yeni gelen üç çocuk ile birlikte daha da güçlenecektir.Kendinizle ve eşinizle de ilgilenin. Tüm dikkatiniz üçüzleriniz ve onların bakımı etrafında odaklanmış halde. Kendi ihtiyaçlarınızı ve eşinizinkileri ihmal etmek genellikle çok kolaydır. Yeterli şekilde uykunuzu aldığınızdan ve dinlendiğinizden emin olun. Nöbetleşe bir program hazırlamak rahatlamak ve gevşemek için ihtiyaç duyulan bir şeydir.Üçüz bakımı zor bir görev olabilir, ama imkansız değildir. Her zaman sabırlı olmayı ve paniğe kapılmamak gerektiğini unutmamalısınız. Ailenizin her üyesine aynı değer ve dikkati vermeniz gerektiğini unutmayın, tüm bu ilginizin ve çabanızın her şeye deydiğini göreceksiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  23 Kasım 2015 Pazartesi 03:19

  Benimde üçuzlerim var ve hiç yardımcım yok anlatılacak gibi değil yaşayan bilir çok sor bebekler bi yana ruhi çöküntü bi yana

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön