Bebeklerin sevgilerini göstermek için yaptıkları hareketler

Bebeğiniz size sevgisini söyleyemez ama bunu ifade etmesinin bir çok yolu var. Bebeğinizin hareketlerine dikkat ederek ne anlatmak istediğini anlayabilirsiniz.

Bebeklerin sevgilerini göstermek için yaptıkları hareketler

Bebekler, Tanrı'nın en güzel hediyeleri. Onlar tarafından sevildiğinizi bilmek de dünyanın en güzel duygusu. Bebeğiniz size hareketleriyle sevgisini anlatıyor fakat siz bunu farkedemiyor olabilirsiniz. Bebeğinizin hareketlerine dikkat edip ne anlatmak istediğini anlayabilirsiniz.

 

Bebeğinizin gözlerinizin içine bakması
Bebeğiniz yüzünüze baktığında aslında yüzünüzü ezberliyor demektir. O bu dünya hakkında hiçbir şey bilmiyor ama sizin sevginizi ve güveninizi hissedebiliyor. Bu sizin için çok önemli.

 

Bebeğiniz siz yokken sürekli etrafına bakması
Çocuğunuz 1 yaşına geldiğinde, siz yanında olmadığınız zaman etrafına bakınır ve siz yanına gittiğinizde yüzünüze bakar ve size gülücükler saçar.

 

Bebeğiniz ani ters hareketler yaptığında
Bu hareketleri negatif algılamayın. Bebeğinizin sizi sevmediğini düşünmeyin, böyle bir şey olamaz. Bebeğiniz sizin onu her şeyden koruyacağınızı bildiği için böyle hareketler yapabilir.

 

Bebeğiniz düştüğünde ya da üzgün hissettiği zaman ne olursa olsun size koşar
Bebeğiniz düştüğü zaman ne yapar.? Bunun cevaplayabilmeniz için zamana ihtiyacınız var. Zamanla onun size koştuğunu göreceksiniz. Böyle zamanlarda sizi bulmak onlara güven verir ve gözyaşları gülümsemelerine dönüşebilir.

 

Yeni yürümeye başlayan bebeğiniz size hediyeler verir
Evinizde bulunan dekoratif eşyalarınızı küçük bir kalp ya da parıldayan bir simgeyi çok özel olduğunu düşünüp size getirir.

 

Bebeğiniz sizden onay ister
Bebeğinizin size olan sevgisini gösteren hareketlerinden bir diğeri de birinden bir şey almadan önce size bakmasıdır.

 

Bebeğiniz sizinle sırlarını paylaşır
Bebeğinizin sizinle sırlarını paylaşmasıyla onun size olan sevgisinden emin olabilirsiniz. Size arkadaşlarıyla olan kavgasını anlatması size duyduğu güvenden kaynaklanır. Artık siz onun en yakını olmuşsunuzdur.

 

Bebeğiniz size oyun yapar
Bebeğiniz iki ay içinde gülümsemeye ve yüz ifadeleriyle size cevap vermeye başlar. Yüz yüze etkileşiminiz sırasında geri bir ifade olmalıdır ve bu şekilde nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmeye başlayabilirsiniz.

 

Bebeğiniz sizinle kıkırdar
Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun yanına gittiğinizde onu kıkırdarken bulabilirsiniz. Bu bebeğinizin sizinle özel bir bağ oluşturmak için kullandığı yoludur. Bebeğiniz sizin yüzünüzle eğlenceli şeyler arasında ilişki kurar.

 

Bebeğiniz size sokulur
Bebeğinizin size yaklaşması, sarılması sizin kucağınızda kendini güvende hissettiğini gösterir.

 

Bebeğinizin baloncuklar yapması
Bebeğinizin kullandığı bilinen en eski yöntem baloncuk çıkartmasıdır. Bebeğiniz yeni bir şey öğrendiğinde size bu yolla haber verebilir.

 

Hareketlerinizi taktit etmesi

Bebeğinizi çoğu zaman sizi taklit ederken bulabilirsiniz. Bu bebeğinizin sizi sürekli izlediği anlamına gelir.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön