Mama sandalyesi alırken nelere dikkat edilir?

Mama sandalyesi mi alacaksınız? Bunu yapmadan önce hangisinin güvenli olduğunu bulun.

Güvenli mama sandalyesi

Mağazadaki model inanılmaz gözüküyor olabilir, hızlıca açılıp toparlanabiliyor ve fiyatı da uygun ama güvenli olanı bulmak çok zor. Aşağıda mama sandalyesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve bebeğinizin mama sandalyesinde güvenli oturmasını nasıl sağlayacağınıza dair bilgiler var.

 

Nasıl kullanılacağına dair açık kılavuzlar: Sandalyeler arasında yaş ve kilo tavsiyeleri farklılaşabilir, öyleyse seçeceğiniz koltuğun kılavuzunda bunlar açıkça belirtilmiş olmalı. Genel olarak arkaya yatan mama sandalyeleri 4. aydan -katı gıdalara geçtiğinde- itibaren güvenli. Portatif mama sandalyeleri ise 6.aydan itibaren güvenli.

 

Güvenlik kısıtlamaları: Bebeğinizin mama sandalyesinin kaçmaması ve düşmemesi için beli ve bacakları arasından geçen bel kemerleri olmalı. Güvenlik kayışları aynı zamanda onun gelişimine bağlı olarak ayarlanabilmeli.

 

Keskin kenarları olmamalı: Mama sandalyesinin tepsisinin ve bebeğinizin bacaklarının değdiği yerin etrafında ellerinizi gezdirin. Aynı zamanda koltuk kumaşının da pürüzsüz olması gerekir. Kumaş kalitesi sadece bebeğinizin rahatlığını sağlamaz aynı zamanda dökülen yemeklerin kumaşa yapışıp aralara kaçmasınıda önler.

 

Kitlenen tekerlekler: Eğer mama sandalyesi hareket ediyorsa hatta arkada da tekerlekler varsa yemek sırasında bebeğinizin hareketlerine karşı kitlenebilen tekerlekler olmalı.

 

Geniş taban: Bu mama sandalyesini daha sağlam yapar ve kapaklanmasını engeller. Çünkü bebeğiniz mama sandalyesinin üstüne veya dışına tırmanmaya çalışacaktır.

 

Portatif mama sandalyeleri için sağlam kıskaçlar: Bunlar hem oturma ayarını sabit tutmanızı sağlar hem de bebeğinizin tekmelerle masadan uzaklaşmasını engeller.

 

JPMA damgası:

17 üreticinin onayladığı Juvenile Ürünleri Üretici Birliği. Bu damga bebeğinizin mama sandalyesinin kuruluşun standartları ile uyduğunu gösterir.


Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön