Evleniyormuş...

“Tam 2,5 senedir aynı şirkette çalışıp birbirine ilgileri olan, sürekli görüşen ama bir türlü aralarındaki ilişkiye isim verememiş iki insandık. Sonra benim yaptığım ve onun yaptığı hatalar neticesinde sürekli kavga ederdik. 1 gün iyiysek 4 gün kötü olduk ama yine de her seferinde barıştık. Beraber bir şeyler yapmayı çok severdik. O bensiz bir şey yapmazdı, benimle yapacağı şeyi başkasıyla da yapabilirdi ama her seferinde seninle daha eğlenceli oluyor diyerek yanıma geldi. Kavga da etsek ben onunla mutluydum. 3 ay önce evleneceğini duydum. Konu hakkında konuşmak istediğimde ise bu kararı aniden verdiğini ve buna benim sebep olduğumu, benim davranışlarım yüzünden ani ve hatalı bir karar verdiğini öğrendim. Benim konuştuğum kişileri çok kıskanırdı. Onlara karşı davranışlarım onu çok sinirlendirirdi ama bu bende ister istemez olan bir şey. Sıcakkanlı olduğum için herkesle hemen muhabbet kurabiliyordum. Velhasılı kelam, 2 gün sonra evleniyor ama severek, isteyerek evlenmediğini bana söyledi. O kıza attığı mesajları gösterdi. İçim burkuldu. Bir kez daha yara aldım. Artık işin dönüşü yok. Sevmese, istemese bile evlenecek. Hayır diyemiyor. Bu durumda ben ne yapmalıyım? Aynı şirkette sürekli karşı karşıya geldiğim insanı nasıl unutabilirim? İşten ayrılmak gibi bir şansım yok. Bunun dışında lütfen beni rahatlatın. Yorumlarınıza çok ihtiyacım var.”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Ne sevdiğin belli ne sevmediğin diye bir şarkı vardı eskilerde. Aklımda sadece burası kalmış. Sizinki de o misal, ne sevmiş ne sevmemiş. Sizinle çaktırmadan flört etmiş. Sanıyorum flörtöz biri ve üstelik bencil, elinden oyuncağı alınsın istemiyor, oynuyor. Bazı erkekler gerçekten fena artist. Böyle bir şey olur mu? Hissedilen güçlü bir duygu varsa ona bir ad konur, konulmamışsa sizi sahiplenmemiştir. Neden sahiplenmemiştir? Çünkü size karşı hissettiği yeterince güçlü bir duygu yoktur, hoşça vakit geçirmekten başka. Karşınızdaki erkek size karşı yoğun duygular içinde olsaydı bu ilişkiyi sahiplenip   siz ne kadar insan canlısı bir insan olursanız olun bir başkasıyla evlenmezdi. Hoşça vakit geçirtmişsiniz, işyeri ona daha eğlenceli hale gelmiş ama hepsi bu, ötesi olmamış. Birine davranışlarınızla, sözlerinizle ilgi gösteriyorsanız, sorumlusunuz. Pat diye, “Ben evleniyorum ama evleneceğim kişiye bir şey hissetmiyorum.” Olacak iş mi bu? İş yerinde sizi de kenardan idare edecek?

 

İnanın bu insanlara aklım hala şaşıyor. Bu ne biçim bir açıklama! Evliliğe attığı adımdan da sizi mesul tutuyor. Aldanmayın sevgili okurum. Sakın aldanmayın. Size gösterdiği mesajlar ne kadar soğuk mesajlar olursa olsun onunla evlenecek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Şimdiye kadar evlenmiştir. Basit erkek numaraları, siz acıyacaksınız ve o sizi de idare edecek. Mutsuz ve zavallı erkek... O zaman niye evleniyor? Kıskançlıktan başkasıyla evlenir mi insan? Çeker açıkça konuşur ve der ki seninle ilgili ciddi düşüncelerim var ama bazı hareketlerin beni rahatsız ediyor. Siz de karşınızdakine göre hareket ederdiniz herhalde ama sahiplenilmeyen bir ilişkide kadınlar kıskandırmak için de bu hareketleri yaparlar sanırım. Siz de biraz bunları yaptınız. Hiçbir ümidiniz olmasın. Ben cevap verene kadar evlilikten vazgeçmediyse -ki vazgeçmesi milyonda bir ihtimal- evlenmiş bir adam ancak sizin zamanınızı çalar, hüsran yaşatır. Boşa bir bekleyişten öteye geçemez. 

 

Şimdiye kadar beraberliği isimlendirmeyen bir adamdan bahsediyoruz, şimdiden sonra mı adını koyacak? Hayal bu, başka bir şey değil. Bu kişiyle ilgili acıma vs. bütün iyi duyguları çöpe atın. Yeni tanıyormuş gibi mesafeli olun. Mecbur kalmadıkça konuşmayarak aynı ortamı paylaşmalısınız. Size unutmanız için çok güzel bir neden; sizinle sadece eğlenmiş. Sizin hoşsohbet biri olmanız, sıcakkanlı haliniz ona enerji vermiş, yani çaktırmadan flört etmiş. Sizin bilmeniz, anlamanız gereken bu. Bu düşünceyi sürekli aklınızda tutun. Bunu bilmek sizi sinir etmeyecek mi? Hayatın ondan ibaret olmadığını biliyorsunuz artık. Düşünce olarak takılı olacağınız biri olmayacağı için daha dikkatli olun. Size ilgi gösteren insanın sözleri davranışlarıyla destek bulmuyorsa kapılmayın. Bunu artık zaten öğrendiniz. İşyerinde veya  etrafınızdaki erkeklerle mesafeli olmalısınız. Mesafe her zaman iyidir. Sizi bazı yanlışlıklardan, yanlış anlaşılmaktan korur.

 

Diğer sorunuz nasıl unutacağınızdı. Göz göze gelmemeye çalışın. Size yaklaşırsa soğuk olun, kısa cevaplar vererek onu kendinizden uzak tutun. Boş zamanlarınızda düşünmemek için arkadaşlarınızla dolaşın. Kendinize meşguliyetler bulmak zorundasınız. Hedefler koyun kendinize. O hedeflere odaklanın. Gençsiniz, hayat sizden çok şey bekliyor. Kendinizi, sevdiğiniz şeyleri keşfedin eminim daha keşfetmediğiniz kendiniz sizde saklı duruyordur. Onu bulup çıkarın. Birçok yazımda bunlara değiniyorum. Neden mi? Çünkü hayatınızı boşa geçirmeyin, hayatınıza anlam katın istiyorum, kendinize anlam katın istiyorum. Beni zaman geçtikçe anlayacaksınız.

 

Birine karşı yoğun duygular besleyip mutlu sona ulaşılmazsa acı karşınıza geçip ellerini ovuşturarak sizi bekler. Gel, bana gel der. Siz de şimdi eliniz mahkum o acıya gideceksiniz. Acı çekmeden unutamazsınız, acı çekeceksiniz ama devam etmeyen her şey unutulmaya mahkumdur. Siz de unutacaksınız. Kararlı olarak, kimsenin oyuncağı olmayacağınız konusunda dirayetli davranarak bir gün bir bakacaksınız o sizin için alelede biri. Aynen böyle, yeter ki sabırlı olun. Kendi duygularınıza yenilmeyin ve bir gün  hayatınızda başka biri olacak. Sadece zaman gerekiyor. Siz neşeli cana yakın biri olarak sevilecek birisiniz. Sizin için doğru olan kişiyi bulmanızı diliyorum.

 

Sevgiler...

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön