Seviyorum ama evli!

Merhaba ben 25 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Birini çok seviyorum, o kişi de beni seviyor ve bizim ilişkimiz 7 yıldır devam ediyor. Erkek arkadaşımın ailesi beni istemediği için gidip başkası ile evlendi ve bir kızı var. Ben bu süreçte defalarca ondan ayrıldım ama her seferinde yine barıştık, bana eşini sevmediğini sürekli tartıştığını boşanacağını söylüyor. Benim yüzünden yuvanı yıkma dediğimde ise benim için değil anlaşamadığı için karısından boşanacağını söyledi. Benim kafam çok karışık, yuva yıkmak da istemiyorum ama onu sevmekten de vazgeçemiyorum. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, ondan uzaklaşmaya çalışıyorum, ama her seferinde yine daha çok bağlanıyorum ona. Bir çıkmaz sokaktayım, bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 

Yeşim Tijen’in cevabı:


''Ne güzel bir yalansın sen hep inandığım'' demiş Atilla İlhan. Güzel değil mi? Bazen inanmak işimize geliyor göz göre göre. Çünkü beynimizin bir yerinde erkek imajı öyle kazınmış ki onlarda şimdilerde kırıntılar kalsa da, kabul etmek istemiyoruz hala o imaja inanıyoruz. Size de farklı anlatmışlardı değil mi? Cesur, kararlı, sözünün arkasında duran, korkusuz, acı duysa da belli etmez, acıdan bile güçlü... Karşınızdaki erkekle özdeşiyor mu bu özellikler? Sanmıyorum örtüşsün. Yoksa sevince yalanlarda mı seviliyor? Öyle olmasını istediğimiz için mi sessizce kabulleniyoruz? Sarsmıyoruz onu, ne yapmak istiyorsun, niye hayatımı karıştırıyorsun demiyoruz, diyemiyoruz. Ve bir yalana yıllarımızı veriyoruz.

 

Ona güvenmeyin sevgili okurum. Sakın böyle bir yanılgıya düşmeyin daha fazla. Yapabilseydi bekarken yapardı, annesini bahane olarak göstermez, ben bu kızla evlenmek istiyorum derdi. Hadi diyemedi evlendi, çocuk yapmazdı. Güveniyor musunuz siz? Güvenmiyorsunuz. Bu nedenle benden teyit almak istediniz. Bu adam büyük ihtimalle eşiyle sorun yaşadıklarında, kavga ettiklerinde sizi arıyordur, sonra tekrar ortadan kayboluyordur. Boşanmak öyle kolay bir şey değildir. Hele küçük bir çocuk varsa ortada daha da zorlaşır ve eşler birbirlerine artık bağlanmışlardır. Kolay kolay bu bağı koparamazlar. Ve tabi ki sevmiyorum eşimi diyecek, seviyorum dese kabul eder miydiniz? Ama sizi de onu da seviyordur çünkü erkeklerin kalbi 1+1 değil, 2+1, 3+1 diye gider fırsat bulsalar.

 

Bu şahsın hayatınızı daha fazla işgal etmesine izin vermeyin lütfen. Fırsatını bulduğunda boşanacağım demek belki bir gün ya da hiçbir zaman demek. Fırsat ne ki onun için? Sözleri yalan. Bunları söylemezse sizinle birlikte olamayacağını biliyor. Size bir vaatte bulunması gerekiyor, bunun için ucu açık bir söz söylüyor. Sevginize yenik düşmeyin. Hayat o adamdan ibaret değil. Artık onun için bir şey yapmanız, her size gelişinde kucak açmanız gerekmiyor. Siz bu güne değin hep inanmış ve beklemişsiniz. Ayrılmaktan başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok artık. Çok gençsiniz, mutlaka sorunsuz, hayatınıza güzellikler katacak, boş vaatlerle sizi oyalamayacak, dürüst bir gençle karşılaşırsınız. Biraz acı çekmeyi göze alın, daha sonra rahatlayacaksınız. Bu şansı kendinize çok görmeyin. Kalbinizi bir kenara bırakıp, mantığınızla hareket etme zamanı gelmiş sevgili okurum.

 

Sevgiler...

 

Bir kahveyi bahane edip laflarken,

Ya da içki masasında dostane,

Sormak isterdim.

Ya siz nasıl bir milletsiniz?

Hangi yalanı söylerken,

Kaçıncı ihanette kaybettiniz kimliğinizi?

Rakı sevmem, içemem.

Şarabı tokuştururken

Erkek kimliğinde ama ruhunu taşımayanlar,

Saçınız, sakalınız,

Ne tel tel ne de gür bıyığınız

Ya da geniş omzunuz sizi erkek yapar.

İçmeyeyim daha fazla sarhoş olurum,

Bir kadeh şarap yeter.

Hadi söyle nerede, nasıl kaybettiniz ruhunuzu?

Dürüstlüğünüzü yitirdiğinizde mi?

Yoksa taktığınız maskelerde mi öldü kimliğiniz?

Yeter bu kadar içme daha fazla, hadi kalk,

Kendini bulamazsın, boşuna arama içtiğin kadehlerde,

Kırdığın kalplerde, bakamadığın gözlerinde ara.

 

 

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  31 Ekim 2014 Cuma 11:32

  hep aynı hikaye hep aynı bahaneler seni gerçekten sevse ne yapar eder evlenmezdi erkeklerin deyimiyle cepte olma, vazgeç, ortada küçük bir çocuk var karşına daha ne aşklar çıkacak senin...

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön