Yalnız bugün, yalnızca kalan…

Ekranımda dört bir yandan 2016’yı kovalayan cümleler…

Hep giden yıla yüklüyoruz suçu, bir an önce yenisi gelsin onu tüketelim istiyoruz.

 

Haksız da sayılmayız, son bir yılda ülkenin de Dünya’nın da başına gelmedik kalmadı.

Halbuki bir önceki yıl da yenisine bağlamıştık tüm umutları. Her istediğimizi o getirecek, bir öncekinden eksik kalan ne varsa ondan istenecekti.

 

İnsan böyle… Gelene ağam gidene paşam derken tüketiyoruz ömrü. Hep bir şeyleri bekleyerek geçiyor zaman, umut ettiğimiz her şey yarında saklı sanıyoruz.

 

Çoğu zaman avucunun içindekilerin kıymetini bilmiyor insan, gözü elinde olmayana takılı kalıyor. Hep kendi merkezinde benlik, hep kendi istediğinde akıl, başkalarının çektiği acıyı bile kendisini ne kadar üzdüğüyle ölçüyor farkında olmadan. Oysa yarının anahtarı belki de bugüne dair kabullenişte saklı.

 

En çok da ölüm öğretiyor insana. Her ayrılık, şaşırtan ve üzen her kayıp insana bu gidişin bir sonu olduğunu sık sık hatırlatıyor. Yarının bir garantisi olmadığını unutmadan yaşa, elindeki neyse önce onu sev, kıymetini bil, senden kaçanların ardından bile bakma diyor. Dinliyor muyuz?

 

Hayat bir kaybedişler, kırgınlıklar, terk edişler toplamı olmamalı. Kazançları, az bile geliyor olsa elde kalanları, her şeye rağmen yanında duranları görebilmeli insan. Bu kadar kendine merkezli, bencil, faydacı olmamalı. Paylaşmanın, desteklemenin, değer bilmenin her şeyden öte bir önemi olmalı. Hayat bir bütün, parçalayamazsın. Yalnızca beğendiğin taraflarını alıp, her an mutlu olamazsın. Bazen inip bazen çıkacaksın, zor da olsa kabullenmeli.

 

Derdinin bile kıymetini bilmeli insan. Evet dertlerin de bir kıymeti vardır bu hayatta. Yolunu açar insanın. Neyi dert edinmişsen onu izler, en çok ondan öğrenirsin. Bir sonraki seneye doğru giderken bile o dert tutar senin elinden.

 

İster inan ister inanma, ister dua et, ister mesajlarını evrene yolla sonuç belli. Bugünün kıymetini bilmeyene fazladan bir şey veremez hayat. Hep boşluğu görene ne sunsa fayda etmez.

 

Barış, huzur, sevgi ve aydınlık getirsin yeni yıl, 2017’nin herkese hayırlı uğurlu olmasını dilerim…

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  28 Aralık 2016 Çarşamba 17:34

  Neyi dert edinmissen onu izler en cok ondan ogrenirsin evet ogrendim ezberledim adl OTIZM

  Cevapla

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön