Herkesin peşinde olduğu liste…

Yeni yıl geldi, geliyor derken bakın Ocak ayının ilk çeyreğini geride bıraktık. Bu kısa süre içinde dilekleriyle ilgili küçük de olsa bir ışık görenlerin yanında ‘Bu yıl da bir halt olmayacak’ diyenlerin sayısı az değil. Böyle düşünenleri ne kadar rahatlatır bilmem ama ancak ‘Merak etmeyin yalnız değilsiniz’ diyebilirim.

 

İçinde umut ışığı taşıyan, özellikle kariyerlerinde değişiklik bekleyenler için bir hafta boyunca didindim durdum. Sonunda kariyerinde istediği noktaya gelmiş, başarıya ulaşmış olan insanların ortak özelliklerinden bir liste yaptım.

 

Siz ne mi yapacaksınız? Bu yazıyı sonuna kadar okuyacak, adaletli ve tarafsız olarak kendinize bakacak ve başarıya ne kadar yakın olup olmadığınız konusunda bir karne hazırlayacaksınız.

 

İşte başarılı insanların ortak özellikleri:

 

Başarılı insanlar yüksek bir özgüvene sahiptir. Bir başka ifade ile başarılı insanlar kendilerine değer verir ve güvenirler

 

Özgüveni olan insanlar kendilerine ulaşılması güç hedefler koymaktan çekinmezler. Ardından da yüksek hedefe odaklanarak onu gerçekleştirme yönünde en büyük adımı atmış olurlar.

 

Başarılı insanların hayatta belirlenmiş kişisel hedefleri ve değerleri vardır.

 

Kişisel hedefleri konusunda gerçekçi ve net beklentilere sahiptirler. Bu hedeflere ulaşmak için stratejiler geliştirir ve bu stratejileri uygularlar.

 

Başarılı insanlar aynı zamanda kendi davranışları ve gelecekleri için sorumluluk üstlenirler. Sorumluluk üstlenen insan inisiyatif alır, risk alır ve geleceği şekillendirecek adımları belirler ve atar.

 

Bu insanlar geleceği gözlerinin önünde canlandırmak için özel çaba gösterirler. Unutmayın; hayal etmek, gerçekleştirmenin ilk adımıdır.

 

Başarılı insanlar yenilgileri kabullenip, onları aşma konusunda kararlılık gösterir. Gerçeklerle yüzleşmeyi, başkalarının deneyimlerinden faydalanarak hataları önleyebilmeyi bilirler.

 

Başarılı insanlar kendileriyle barışıktırlar. Dolayısıyla, yaşamlarında yüksek düzeyde stres yoktur.

 

Zamanlarını etkili kullanırlar.

 

Hedefleri doğrultusunda fedakârlık yapmaktan çekinmezler.

 

Unutmayın; Sophokles’in dediği gibi insan isterse cenneti cehenneme, cehennemi de cennete çevirebilir.

Siz sadece hangisini istediğinize karar verin…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön