2012 maskelerin düştüğü bir yıl oldu!

 Her yıl biterken o yılı değerlendirmek adettendir. Ne oldu, nasıl geçti? 2012 için siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben geneline baktığımda bu yıl için "maskelerin düştüğü bir yıl" yorumunu gönül rahatlığıyla yapabilirim.


Baksanıza maskeler arka arkaya nasıl da düştü!


Dexter’in maskesini kız kardeşi düşürdü. Seri katil Dexter’in gerçek yüzüyle yüzleşmek kız kardeşini ruh durumunu nasıl etkileyecek bilmiyoruz.


Veziriazam Pargalı İbrahim’in maskesi aylar önce düşmüştü. Gerçek yüzünü biz biliyorduk da asıl bilmesi gereken kişi, Hatice Sultan’ın Nigar Hatun’u öğrenmesi zaman aldı. Ama gerçek eninde sonunda ortaya çıktı.


Kuzey-Güney’de Barış Hakmen’in maskesi düştü. Yakında Zeynep’in maskesinin düştüğüne şahit olacağız. Zeynep’i artık 2013’te maskesi düşenlerin listesine koyarız öyle değil mi?.


Umutsuz Ev Kadınları’nda maskesi düşen düşene…


Siyaseti ise sormayın… CHP’ye göre AKP’nin maskesi düştü, AKP’ye göre hem CHP’nin, hem MHP’nin maskesi düştü. Kim maskeli, kim maskesiz, bizim gibi sıradan faniler bunu tam anlayamıyor.


Ya kendi hayatlarımızda durum ne? Bakın bakalım çevrenize bu yıl kimin ya da kimlerin maskesi düştü? Maskesi düşenlerin mi yüzü kızardı, yoksa sizin mi?


Kendi adıma “Keşke şu maskeler de düşmesiydi” diyemeyeceğim çünkü bir yalanın ortasında yaşamaktansa gerçeklerin acısıyla baş etmeyi tercih ederim.


Bir arkadaşım bir zamanlar “insanların gerçek yüzünü senle ilgili tüm menfaati bitince görürsün” demişti.


Şu üç günlük dünyada hâlâ “menfaat de menfaat” diye yırtınanları anlamam mümkün değil. Hepimiz bir kap yemekle doyuyoruz. Öbür tarafa kimse bir şey götüremediğine göre bu çılgınca hırsın açıklamasını biri yapsın lütfen…


Tam 1 yıl önce 2012’ye girdiğimiz gece akşam yemeğinden sonra evimize yakın olan Aziz Mahmut Hüdai Hazretleri Türbesi’ne gidip dua etmiştik.

 

1 Ocak sabahı ise kahvaltıdan sonra İMÇ Blokları’nın arkasındaki “Ayın Biri Kilisesi”ne gidip dileklerimizi farklı bir mekânda bir kez daha dile getirmiştik.


2012 dileklerimizin bir bir gerçekleştiği, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl oldu.


Ama zaman zaman hüzünler de yaşadık. O hüzünler oldukça öğretici oldu.

 

2013’ten beklentim, klasik isteklerimizin yanında masumiyetin ağır bastığı bir yıl olmasıdır.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Doğuma giderken neler yaptınız?
  Doğuma giderken neler yaptınız?

  Süresi : 01:59 İzlenme : 2395

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön