Andy Warhol'un kehaneti gerçek oldu!

Pop art akımının en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Andy Warhol “Birgün herkes 15 dakikalığına şöhret olacak” demişti. Bunu Amerikan halkı için söylemişti.

 

Peki, Türk insanı bu durum tespitini her geçen gün artan bir iştahla hayata geçirmek zorunda mıydı?

 

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, zamanın durmasının istendiği, katmerli bir acının yaşattığı duyguların içinde birkaç dakikalığına da olsa ekranlarda görünmek, bir sütun da olsa gazete sayfalarında yer almak bu kadar önemli mi oldu?

 

Beş yıldır CEO’lara, patronlara, genel müdürlere medya eğitimi veriyorum. “Medya kazası yapmadan medyanın aranılan adamı nasıl olunur? Uzun yıllar medya ile sağlıklı bir ilişki nasıl kurulur? Medyada yer alanların kafası nasıl çalışır? Medya önünde yapılmaması gereken hayati yanlışlar nelerdir?” gibi onlarca sorunun yanıtlarını gerçek röportaj deneyimi yaşatarak paylaşıyorum.

 

Ancak bir şeyi anlamıyorum ve basit bir soru sormak istiyorum; Bir kentin en üst derecede sorumlusu olan valiye, belediye başkanına medya ne ister, toplumun hassasiyetleri nedir, ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz’ düşüncesinin ‘out’ olduğu anlatılmıyor mu acaba?

 

Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 25 askerin şehit olmasının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necret Özel’e, halı ve satranç takımı hediye ederek, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Neşet Ertaş’ın tabutuna ‘nal gibi’ yazılan Kırşehir Belediyesi yazısıyla medya kazasının en büyüklerinden biri yaptılar.  

 

Nereye giderlerse gitsinler, ne yaparlarsa yapsınlar, bu yaptıkları unutulmayacak ve hep karşılarına çıkacak.

 

Neden mi? Toplumun hassasiyetlerini göz ardı ederek 15 dakikalığına da olsa şöhret olmak istedikleri için…

 

Son birkaç günde bu isimler gündemde olduğu için onların adını zikrettim. Yoksa bu tip kaza yapanları saymaya kalksam ömrüm yetmez.

 

Beyler, unutmayın; “Medyada olmak ya da olmamak mesele değildir! Mesele; medyada ‘nasıl’ yer aldığınızdır.”

 

Bir medya eğitmeni olarak benzersiz bir şöhret ve sınırsız para elde etmek isteyenlere başarılı bir marka oluşturmak için Andy Warhol’un eşsiz reçetesini sunarak şöhret isteyenlere bu yolda bir hizmetim olsun istiyorum.

 

Warhol’un beş şartı şöyle; Ya siz ya da markanız yenilikçi olacak! Ya büyük bir çizer olacaksınız. Ya şöhret olacaksınız! Ya tartışmalı olacaksınız! Ya da hem seksi hem tartışmalı olacaksınız!

 

Bu reçeteye göre her yer şöhret! Kaynıyor. Allah bizi zamansız, hak edilmeyen şöhretlerden, şöhret sahiplerinden korusun! Âmin!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön