Üçüncü bir gözünüz var!

Siz varlığından haberdar olmasanız da iki gözünüz kadar önemli bir gözünüz daha var. İki gözünüzün tam ortasında, beynin orta bölümündeki bu spiritual gözünüz sizin 6.çakranız. “Önsezi gözü” olarak da bilinen, tüm duyulardan ve duyu dışı algılamadan sorumlu olan bölge. Rengi. laciverte çalan çivit mavi. İşlevine gelince...

  

 

Varoluş bilincinin algılandığı merkez
“Yaşam amacım ne?”, “Ben kimim? Nerden geldim?” sorularını sorarak niçin var olduğumuzu sorgularken alın çakramız işlevini görüyorsa tüm yaşamı algılayışımız ve kendi varlığımızın bilincine vararak ruhsal gelişimimize yönelmemiz doğallıkla gerçekleşir. Varoluş bilinci alnımızdaki bu çakra aracılığıyla algılanır.

Telapatinin merkezi
İki kişi arasında telepati ile iletişim kurma, kişilerin arasında zaman,mesafe ve beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleşen düşünce,imaj ve bilgi aktarımıdır. Eski Yunanca’da “düşünce aktarımı” anlamına gelen telepati alnımızdaki bu çakra aracılığıyla gerçekleşir.  

Sezgilerinizin Geliştiği nokta
Gerçek bilgiye dolaysız olarak erişmenizi sezgileriniz sağlar, gerçekliği dolaysız olarak tanımanızı mümkün kılar. Üçüncü gözünüzle doğrudan ilgili olan sezgileriniz, hayal gücü ve duru görü yeteneği için gereken enerjiyi sağlar.  Size“Bu işin altında başka bir şey olduğunu biliyordum!” dedirten durumlarda sizi dürten ve uyandıran üçüncü gözünüzdür.

Kadınlarda yumurtalıkları etkileyen çakra
Stres,kaygı,endişe olduğunda ve sarsıcı,kötü bir haber alındığında regl periyodu etkilenir. Adet düzensizlikleri,aşırı kanama ya da hiç kanama olmaması durumunu alın çakra merkezi yönetir.

Spiritüel gelişimi sağlayan çakra
Zihinsel,bedensel ve ruhsal gelişimin bir bütün içinde gerçekleşmesi temel amaçtır.  Alındaki bu merkez kişinin ruhsal gelişimini sağlayan bölgedir. Bu çakra aracılığıyla spirituel düzey ve evren yasaları algılanır, Kişi, beden değil ruh olduğunu gerçek anlamda anlar ve ölüm korkusundan arınır ve bununla ilintili diğer korkularından da arınarak duru bir bilinçle yaşayabilir.

Hafıza Merkezi
Üçüncü gözümüz bu hayatta ve önceki hayatlarımızda yaşadığımız kayıtıların tümünün saklandığı yerdir. Hafıza  kişinin tüm fiziksel ve ruhsal davranışlarında bağlantıyı sağlayan bir yetenektir. Ancak savunma mekanizması olarak bazı durumların hatırlanmaması sıklıkla yaşanır. Eğer hatırlanan şey travmatik ve acı bir tecrübeyle ilintiliyse ve endişe,korku,sıkıntı gibi duygular yaratıyorsa bilinçaltına itilir ve unutulur. Bunların yüzeye çıkarılması ve şifalanması için üçüncü gözünüzün arındırılması gerekir.

Üçüncü göz dengeli çalıştığında  kişinin konsantrasyon yeteneği yükselir, düşünce gönderme ve düşünceleri alabilme yetisi artar, farkındalık,mantık ve hafıza yeteneği gelişir. Kişi doğallıkla pozitif düşünce geliştirir,hayattaki acıların gerçek sebeplerini görebilir, yaşadığı tecrübelerden ders alır. Bilinci üçüncü göz çakra düzeyinde olan kişilerin fikirleri nettir,hitabet yeteneği gelişmiştir,farklı düzeylerden gelen bilgileri algılayabilirler,uzak mesafelere enerji gönderebilirler,hayal güçleri gelişmiş olduğundan isteklerine ulaşmak için gerekli enerjiyi üretebilir, farklı düşünceler geliştirebilirler.

Bu çakra dengesiz ve yetersiz çalıştığında ise kişi sezgilerine güvenmez, sadece gözünün gördüklerine inanır,her sözün altında bir şey arar, katı sınırları vardır, unutkanlık yaşar, disiplinsizdir, başarıdan korkar, karışık durumlar içersinde bocalar, halüsinasyonlar ve rahatsızlık verici rüyalar görür,duygularını bastırır ve bu bastırılmısş duygular ışığında yaşamı algılar.

Bu çakranın dengeli işlev görmesi  ve diğer çakralarla da uyum içinde çalışması önemli.Önümüzdeki hafta kendi başınıza da uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri sizinle  paylaşarak “Nasıl olacak bu?” sorusuna cevap vereceğim.

Sevgiyle kalın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön