Ametistin farkı

Meditasyon odamda baş köşede duran büyükçe bir ametist taşım vardır benim. Mor rengini sevdiğim ve bu taşın ne kadar şifalı olduğunu çok iyi bildiğim için olmazsa olmazımdır o. Renk skalasında en yüksek frekansa sahip olan mor rengini imgeleyerek sık sık meditasyon ve “violet flame” çalışmaları yaptığım ve dönüştürücü gücünü birebir deneyimlediğim için birçok kişiye sıklıkla bu taşı öneririm. Gerek takı ve aksesuar olarak kullanmalarını, gerekse evlerinin ya da ofislerinin enerjisini dengeleyecek bir obje olarak mekanlarında bulundurmalarını söylerim.

 

Birebir seanslarda kaydedilen ilerlemeleri şifalı taşların enerjisinden faydalanarak desteklemek istemem yeni bir şey değil tabii ama ametisti şu son dönemde daha da fazla tavsiye eder olduğumu fark ettim bugün. Günlük hayatın stresine bir de 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Dolunay dolayısıyla biraz daha yoğunlaşan duygular eklenince ve seçimlerin yapılacağı aya giriyor olmanın yarattığı genel gerginlik de başlayınca, enerji dalgalanmaları yaşanıyor olması çok da şaşırtıcı değil aslında. Bu sebeplerden dolayı da bu bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim.

 

Şimdi gelelim bu taşın faydalarına:

 • Ametist taşının verdiği rahatlatıcı etki, bedenininizde taşıdığınız negatif enerjiyi çekişi ve vücuttaki fazla elektriği toplayışıyla oluyor. Bu da hem zihinsel olarak rahatlamanızı, zinde hissetmenizi hem de öfke, gerginlik gibi duygulardan arınmanızı sağlıyor.

 

 • Takıntılı düşüncelerden uzaklaşmanızda yarar sağlıyor. Depresyon hastaları ya da depresyona yatkın olan kişiler için ideal.

 

 • Baş ağrısına hatta migrene iyi geliyor ve alerjilere karşı iyileştirici etkisi var.

 

 • Deri hücrelerinin yenilenmesini sağladığı için cildi canlandırıp doğal olarak güzelleştirdiği söyleniyor.

 

 • Ametist taşı aynı zamanda konstanstrasyonu artırıyor çünkü yoğunlaşmayı kolaylaştıran, dikkat dağınıklığını azaltan bir etkisi var. Bu yüzden de çalışma masanızda kağıt ağırlığı olarak büyükçe bir ametist bulundurmanızı kesinlikle öneririm.

 

Tabii belli aralarla taşınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Temizlemek için, iyotlu deniz tuzu koyacağınız su dolu bir kasede 8 ile 10 saat arasında bırakabilir ya da  temiz humuslu bir toprakta bir gün bekletebilirsiniz.

 

Sevgiyle kalın...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön