Yeşim taşı

Şifa çalışmalarında yaygın olarak kullanılan, bin derde deva bir taştan bahsetmek istiyorum bugün.  Uzakdoğu’dan gelen biblolarda sıklıkla rastlamışsınızdır, küçük hayvan figürleri ve Buda heykellerinde bolca kullanılan, nefrit adıyla da tanınan meşhur yeşim taşı…


Feng Shui uzmanları tarafından mekan enerjisi dengelemekte  bu tip biblo ve aksesuarlar kullanılıyor. Yeşim taşından yapılıyor olmaları bir rastlantı değil. Dengeleyici ve iyileştirici özelliğinden dolayı bu taş, konuşmacılar, öğretmenler ve enerji uzmanları tarafından da yaygın olarak kullanılıyor.

 

Bu taşın ana vatanı Çin ama aynı zamanda Rusya ve Amerika’da da çıkarılıyor. Rengi genelde yeşil olmakla beraber sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı ya da beyaz lekeli yeşil renklerde de mevcut. Mutluluk taşı olarak da biliniyor. Nedenine gelince:

 

 

 • Bedendeki negatif elektriği topladığı ve kişiyi stresten kurtardığı gibi kan dolaşımını düzenleyip kalbe sakinlik veriyor ve kalbi güçlendiriyor. 
 • Duyguları aşırı yoğunlukta yaşayan kişileri duygularının tutsaklığından kurtarıp, akıl ve mantık dengesini sağlıyor.
 • Birçok kültürde arkadaşlığın ve şansın şimgesi olarak takılarda sıklıkla kullanılıyor.

 

 

 • Konsantrasyonu artırdığı gibi huzur veriyor, korku ve endişelerden kurtarıyor. Bu yüzden de ruhsal sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olan taşlar arasında başı çekiyor. 
 • Bedendeki toksinlerin temizlenmesini kolaylaştırdığı için böbrek ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi geliyor.
 • Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda bu taşın kalbin üzerine konmasının rahatlatıcı ve arındırıcı bir etkisi olduğu biliniyor.
 • Kendisini taşıyan kişilere akıl, cesaret ve adalet duygusu verdiği bilindiği için Çin’de iş adamları tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

 

Yeşim taşını, teninize temas edecek şekilde bir kolye ya da elinizde tutacağınız büyükçe bir taş olarak günlük hayatınıza sokmanızı hararetle öneriyorum. Rahatlatıcı ve arındırıcı gücü çok kuvvetli…Benden söylemesi!

Sevgiyle kalın...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön