Yeni ay ritüelim

Ocak ayı içinde hilali iki kez gördük. İkinci yeni ay 30 Ocak’taydı. Okuduklarım, duyduklarım ve bugüne dek edindiğim astroloji bilgileriyle yeni aya da dolunaya da hakkını vermeye çalışmışımdır hep. Bu ay da özel ve anlamlı bir ritüel yaptım kendimce. Size de bundan biraz bahsedersem ilham veririm de iyi bir şeylere vesile olurum belki diye düşündüm...

 

Yeni ayın enerjisinin  üç gün öncesinde de üç gün sonrasında da oldukça etkili olduğu söylenir. O yüzden bu kez tam gününü kaçırmış bile olsanız, halen çok gecikmiş sayılmazsınız. Hem zaten bundan sonraki her ay da size yeni bir fırsat verecek.

 

Yeni ay astrolojik açıdan önemli bir başlangıç noktası olarak biliniyor. Bilinçli bir şekilde niyetlere odaklanmak, amaçları  belirlemek ve bu konularda ilk adımları atmak için en ideal zaman. Astrologlara göre, hayatınızda yeni bir şeye yeni ay zamanı başlarsanız  evrenin desteğini adeta garantilemiş oluyorsunuz.  Buna yeni bir ilişki de dahil. Yeni bir egzersiz programına, diyete ya da önemli bir projeye başlamak için hilali beklemeniz öneriliyor.  El attığınız konuda başarılı olmanız, süreklilik sağlayabilmeniz ve sonuca erişebilmeniz için.

 

Gelelim ritüeli nasıl yapacağınıza… Bahsedeceğim her şey sembolik aslında, bu işin doğrusu yanlışı yok yani. Zevklerinize ve hislerinize bağlı olarak dilediğinizce kişiselleştirip değiştirebilirsiniz.Ben kendi versiyonumu paylaşacağım sizinle.

 

Yarım saat kadar rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam ve zaman bulun. Beyaz bir mum yakarak işe başlayın. Beyaz saflığın, temizliğin sembolü. Yeni ayın enerjisinden ve desteğinden yararlanmaya niyet ederken doğru bir seçim.  Eğer sevdiğiniz bir doğal taşınız, kristaliniz varsa onu da alın yanınıza. Taşınızı avucunuzun içinde tutarak gözlerinizi kapatın ve nefesinize odaklanın. Düşüncelerinizi arındırmak için yapacağınız bir meditasyon sayesinde amaçlarınızı en güzel şekilde dile getirmeniz mümkün olacak. Eğer “meditasyon yapmak bana göre değil” diyorsanız huzurlu bir müzik dinleyerek uzanın ve dinlenin ki en azından vücudunuz gevşesin ve günlük hayatın stresini üzerinizden atın.

 

Sonra beyaz bir kağıda o ay gerçekleşmesini istediğiniz şeyleri madde madde yazın. İstediklerinizi mümkün olduğunca net ve detaylı bir şekilde tarif etmeye çalışın. Göreceksiniz ki amacınızı belirlemeniz ve istediklerinizin “adını koymanız” bazen sandığınızdan zor olacak. Bu konuda yazının gücünü göreceksiniz. Dilekleri satırlara dökmeye çalışmak, düşünceleri “ayıklamayı” ve berraklaştırmayı kolaylaştırıyor.

 

Yeni ay ritüelinizi, listenizin yazılı olduğu  kağıdı yakarak bitirin Yakmanın taşıdığı anlam “olmuş bitmiş gibi saymak” ve ilahi güce güvenmek. Tabii ki külleri iyice soğuduktan sonra çöpe atın lütfen. Yeni ayın getireceği güzelliklere odaklanayım derken canınızı sıkacak durumlar olmasın.

 

Hayrınıza olan tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

 

Sevgiyle kalın.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön