Kusur aslında estetiktir!

 

Kusurlu insanlar, arızalı insanlar hep daha karakterli, kişilikli gelir nedense. Uyumsuz, hayata tavrı olan, sorunlu görünen kişiler, yatağında akamayan sular seller gibidir benim için. Daha çok bilinmeyen vardır sanki onlarda. Bir topluluk içinde hiç konuşmayan, etrafını sakince izleyen, gayretsiz adam ve kadınları merak ederim hep. Hırstan arınmış gibi gelirler. Rahatlıklarını kıskanırım. Heyecanlanması gerekmeyen, gereksiz ihtiraslara kapılmayan insanlardır onlar. Göz göze gelmek istemeyen insanların nereye baktığını merak ederim, konuşmayan insanların ne düşündüğünü merak ederim, anlatmayan insanların hayatlarını dinlemek isterim...

 

Hayatın bir ara deneyimi gibi düşünürüm o insanları. Hiç yolcusu olmayan ama otobüslerin her zaman önünden geçtiği ve çoğu zaman hiç duraksamadığı duraklardır onlar. Herkesin o duraklara yolu düşmelidir mutlaka. İhtiyacımız vardır çünkü onlara; dinginliğe, sakinliğe olan özlemimizi gidermek için.

 

Fiziksel kusuru olan insanlara da aynı yakınlığı duyarım yıllardır. Dudağında derin bir yara izi ya da suratında façası olan insanlar bir süre sonra çok çekici gelir. Bu durum çok estetik, o kişiye çok karakter katan bir özellik olarak gözüme çarpar. Diğer insanlardan farklıdır o insanlar sanki. Kusur daha estetiktir.

 

Aynı şekilde pürüzlü işler de daha çok merakımı çeker. Özenilmemiş işler daha doğaldır. Sıradan şeylerden bahseden filmler ya da çok az parayla çekilen filmler daha başarılıdır. Şarkıcının sesi eğer çatlak çatlak çıkıyorsa şarkı daha etkileyicidir. Hiç beklemediğimiz bir anda aldığımız küçücük bir hediye daha değerlidir diğerlerinden. Mükemmel çalınan parçalar sıkıcı gelir kulağa. Kusursuz şiirler ilgimi çekmez. Filmin en çirkin karakterinin oynadığı rol bir süre sonra en cazip roldür, filmdeki en güzel kadın sadece güzeldir, yan roller ya da karakter oyuncuları hep daha akılda kalmıştır.

 

Hep bir sürpriz arıyoruzdur belki hayatta. Bir girinti, bir kusur. Pürüzsüz yüzeyler yavan gelir.

 

Çatlak bir ses çıkması gerekir her işten, işin kişilikli olabilmesi için.

 

Hataya düşmekten korkmayan iş, hataya düşmekten korkmayan insan gerekir hayata, hayatımıza...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön