Aslan Burcunda Yeniay: Kalbi canlı tutan şeyler

1 Ağustos günü saat 06.12’de Aslan burcunun 8. derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Yeniay’la birlikte Merkür geri hareketini sonlandırarak ileri gitmeye başlayacak. Dolayısıyla yaklaşık son bir aydır ertelenen sürüncemede kalan iptal edilen ya da kararsızlık gösterilen konularda gelişme kaydedilebilecek bir evreye adım atıyoruz.

 

Ay Fazları ve Zamanın Döngüselliği

Zamanla gökyüzünün seyri değişir. Değişen gökyüzüyle birlikte önceliklerimiz ve hayatımızın odak konuları da yenilenir. Her anında benzersiz olan gökyüzünün döngüsü içinde, gezegenlerin kendi dönüşlerini tekrarladıkları zamanlar da vardır. Hayat boyunca benzer tekrarla sınansak bile kazandığımız tecrübeler neticesinde olayları algılayışımız ve verdiğimiz yanıtlar zamanla değişir.

 

Bilhassa Ay’ın bir büyüyüp bir küçülen döngülerini izlemek, duygu ve davranışlarımız üzerindeki etkisini fark etmek büyüleyicidir.

 

Ay’ın yeniden doğumunu simgeleyen yeniay fazı her şeyin can bulduğu aşama, ilkler ve başlangıçlardır. Her başlangıç bahardır. Yeniay baharsa, Dolunay hasattır. Yeniay zamanı maddi manevi yeni bir yatırıma benzer. Dolunay ise bu yatırımların isabetli olup olmadığını gördüğümüz kazanç veya kayıp aşamasıdır.

 

Aslan Burcunda Yeniay

Hayatımıza giren yeni insanlar, aldığımız yeni haberler, kafamızda ilk defa beliren fikirler, ilk defa tanıştığımız kişiler Yeniayla ilgilidir. Haritanızda Yeniay’ın gerçekleşeceği astrolojik ev, hangi konular ekseninde bir gündeminiz olacağını gösterir. Örneğin, 10. evde Aslan burcunda Yeniay toplumsal kimliği parlatma arayışı ve kariyer odaklı bir gündem anlamına gelirken, 9. evdeki Yeniay yüksek eğitim ve uzak yolculuklar odaklı gelişmelerle ilgili olabilir.

 

Bu ay içerisinde ülke gündemini doğum, hamilelik, nüfus oranı, madenler, altın piyasası, spor müsabakaları, ünlüler, medya ve televizyonla ilgili haberler meşgul edebilir.

 

“Hayatımın merkezi kim ya da neresi? Özel bir yeteneğim var mı? Varlığımı nasıl parlatabilirim? Beni başkalarından ayıran ve benzersiz kılan şey nedir? Neler beni mutlu ediyor? Kalbime şarkılar söyleten kim?” sorularına yanıt aranabilecek bir evredeyiz.

 

Olayların, insanların, inançların, ülkelerin, kentlerin, kültürlerin merkezleri ve yaşam kaynakları anlamına gelen Aslan burcu, her şeyin kalbini simgeler. Aslan burcunda Yeniay gerçekleştiğinde kalbimizi canlı ve genç tutan duyguların etkisine daha açık hale gelebiliriz.

 

Venüs Uranüs kare açısı etkisiyle aniden gelişen hem kalbi hem tenleri tutuşturan romantik ilişkiler yaşanabilir. Süregelen ilişkilerde yersiz “gururun” neden olabileceği dramatik sahnelerde mümkün görünüyor. Yani Yeniay’la birlikte, hem içimizdeki artist hem de “artiz” ortaya çıkabilir.

 

Sosyal normları ve kuralları esnetmeyi seven Uranüs enerjisiyle Venüs birlikteliği şok edici heyecanlı ve fakat kısa sürme eğiliminde aşk ilişkileriyle alakalı bulunur. Bu evrede partnerlerin kendi kişisel ve özgür alanlarını muhafaza etmeleri önemlidir.

 

Venüs Uranüs arasındaki açılar dışa-dönük sosyal hayatı canlandıran da bir etkidir. Ancak finansal yönde ani kazançlar veya kayıplar beklenebilir.

 

Son olarak…

Yeniay zamanı Ay hala karanlıktadır ve bu yüzden gelecek belirsizdir. Fakat tam da bu geçişte dilekler dilenir, niyetler dile getirilir. Yeşermesini istediğimiz tohumun nüvesi toprakla buluşmadan önce burada şekillenir. Velev ki seçemediğiniz şeylerden dolayı iyi bir başlangıç yapamadınız, yine de her şeyin daha güzel olduğu bir yere varmanın mümkün olduğuna inancınız daim olsun.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
10
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  15 Ağustos 2019 Perşembe 21:14

  22.08.1972 Doğum tarihim. Yükselenimi bilmiyorum. Aslanmı başakmı oluyorum bilmiyorum. Benim içinde haritamı gndrrmsn

  Cevapla
 •  
  15 Ağustos 2019 Perşembe 09:33

  Son olarak kısımı çok güzel

  Cevapla
 •  
  07 Ağustos 2019 Çarşamba 13:14

  05.05.2000 sabah 9-10 civarı Azerbaycan da Doğum Yükselenim yengeç.Tacize uğradım 4 kere, erkek kardeşim öldü 2015 eylülün başında.Yıllardır üniversiteyi kazanamıyorum.Lütfen haritamı yorumlarmısınız Lütfen

  Cevapla
 •  
  06 Ağustos 2019 Salı 16:22

  Kristin hanım lütfen yorumlarmıaınız haritamı.

  Cevapla
 •  
  05 Ağustos 2019 Pazartesi 11:44

  Saygisiz... inanmak zorunda degilsin.. ama biraz oku... yildizlarin insanlar uzerindeki etki ve gerceklekligini aç kurani kerimden arastir incele... once oku ogren sonra yargila... cahil geldiniz cahil gitmeyin yazikkkkkj

  Cevapla
 •  
  04 Ağustos 2019 Pazar 14:41

  Üff içim şişti yemin ederim.Bu ne yaa

  Cevapla
 •  
  03 Ağustos 2019 Cumartesi 14:51

  Tamamen saçmalık, milleti kandırmaya utanmıyormusunuz Astroloji ne bee:-D 32 yaşındayım böyle saçmalık görmedim

  Cevapla
 •  
  02 Ağustos 2019 Cuma 09:37

  05.05.2000 Gezegen dizilmesinde doğdum Bari bu yüzden yorumlayın

  Cevapla
 •  
  02 Ağustos 2019 Cuma 09:29

  Gerçekden çok köyü durumdayım ve tek çare sizsiniz nolur tek bir güzel cümle bile yeter haritamla ilgili hayatıma yön vermeye .Öylesine bakın ilk gözünüze çarpan güzel bir şeyi yazın lütfen. 05.05.2000 sabah 9-10 civarı Azerbaycan da doğdum. Yükselenim yengeç kesinlikle

  Cevapla
 •  
  02 Ağustos 2019 Cuma 09:20

  05.05.2000 de Azerbaycan da sabah 9-10 civarında doğdum Yükselenim yengeç nolur haritamı yorumlayın harita çıkardım astro.com da ama yorumlayamıyorum.Juno falan yok bi de

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön