Burçlar ve kör noktalarına dair

İlişkilerini bilek güreşine tutuşurmuşçasına yaşayan Koç burcu, insanları provoke ederek harekete geçirmek, fethetmek ya da başkalarına karşı galip gelmek için çok çaba harcar. Ancak Koç enerjisini en çok korktuğu şeylerle yüzleşmek için harcar ve gerekeni yaparsa o zaman gerçek cesaretini kazanır. Cesaretin her zaman kahramanlık hikayeleriyle de ilgisi olması gerekmez. Bazen cesaret baskı altında bile incelikli ve merhametli davranabilmeyi gerektirir.

 

Beton binalar yerine ahşap yapıların içerisinde, doğaya yakın bir yerde sade bir yaşantının düşlerini kuran Boğa burcu için değişim asla kolay bir fikir değildir. Yaşamı, ruhunu okşayan sevdiği bir müzik gibi sakin, aşkla ve sessizlik içerisinde yaşamak ister. Fakat Boğa’nın sakinliği ya da sabitliği genelde durgunluk anlamına gelir ve yaşamla ilgili durağan tek şey ölümdür. Düzeninin bozulması korkusuna yenik düşmeden yaşamın özünde hareket ve değişim olduğunu idrak eden bir Boğa konfor alanından çıkarak kendini gerçekleştirmek için yola koyulmuş demektir.

 

Yavaşlığa tahammül edemeyen İkizler burcu kafasında dönüp duran sayısız seçenek içerisinde dağılmaya, yayılmaya ve kaybolmaya eğilimlidir. Öğrendikleri, öğrenmek istedikleri, yaptıkları ve yapmak istedikleri arasında kararsızken, kendisine bildiklerini ve yaşadıklarını hazmetmek için bile zaman tanımakta zorlanır. Hızlı bir hayat hataları affetmeyeceği için, İkizlerin kendisine her an yavaşlamayı hatırlatması gerekir. Ancak insanların sadece gelir geçer seçenekler olmadıklarını fark eden İkizler zaman, emek ve sevgi çerçevesinde gelişen derin bağlılık ilişkileri yaşayabilir.

 

Duyguların dilini ustaca konuştuğu için doğal bir terapist olan Yengeç burcunun başkalarına iyi gelebilmesi için önce hislerine güvenmeyi ve hayal kurmayı yeniden öğrenerek kırık kalbini iyileştirmesi gerekir. Dışarıdaki dünyadan ve bu dünyanın tehlikelerinden korunmak için kullandığı zırhın yani kabuğun kalıcı hale gelmemesi önemlidir çünkü acıdan sakınan Yengeç kendini aynı zamanda sevgiden de sakınıyor olabilir. Kendini sevgiden korumak ise Yengeç ve onu gerçekten sevenler için daha çok acı anlamına gelebilir.

 

Aslan için hayat her fırsatta kutlanması gereken sevgi, ilgi ve hayranlık gördüğü bir tecrübedir. Fakat kalbinin kırılma ihtimaline karşın duygu ve düşüncelerini ifade etmenin yani kalbini açabilmenin riskini almayı başardığı zaman kim olduğu, dünyadaki yeri konusunda daha mutlu ve güvende hissedecektir.

 

Başak burcu kendi karakterini ve çevresindeki gerçekçi, büyümeye gönüllü olan insanların karakterlerini kusursuzluğa taşımak ister ve çoğu zaman bunu başarır. Ancak çok fazla eleştirmek, zamanını insanlara göre bölmek ve kriterlere göre yaşamak zevki de sevgiyi de öldürebilir.Başak burcu kendini kabul etmeyi ve kendini affetmeyi öğrendiğinde sevmek ve sevilmek için kusursuzluğun gerekli olmadığını da fark edecektir.

 

Güzellik insanları sakinleştirir, umut verir ve neşelendirir. Yakınlık sanatında usta olan Terazi burcu için dünyanın en güzel duygusu aşktır ve Terazi’nin büyümek için hayatı paylaşmaya, aşkın çağrısına ve tuzaklarına ihtiyacı vardır. İnsanlar arasında ortayı bulmak ve dengeyi sağlamakla ilgili olan Terazi burcu çevresindeki ilişkileri düzeltmek yönünde bu ilişkilere fazlaca dahil olmaktan ve samimi olmadığı uzlaştırıcı bir çaba göstermekten kaçınmalıdır.

 

İnsanın gölge taraflarıyla ilgili olan ve ruhun çekirdeğindekinin yani özün arayışındaki Akrep burcu kendini gerçeği ortaya çıkarmakla sorumlu görür. Fakat Pandora’nın kutusunu açtığında kutudan çıkanlarla ne yapacağını ya da kutuyu nasıl kapatacağını bilmeden harekete geçmesi hoş sonuçlar doğurmaz. Akrep burcunun kendini aşırı ciddiye almaktan vazgeçmesi ve komik taraflarını görerek kendine gülmeyi öğrenmesi çok önemlidir.

 

Her şeyin ne anlama geldiğini durmaksızın sorgulayan Yay burcu olan bitenin ardında mutlak bir düzen olduğuna güvenir. Öğrenecek çok şey, görecek çok yer, tanıyacak çok insan vardır dolayısıyla durup dinlenecek, mevzularda derinleşecek zaman yoktur. Bu yüzden de Yay burcu teoride güçlü fakat uygulamada zayıf olmasıyla tanınır. Bağlanma korkusunu özgürlük aşkının ardına saklayan Yay birine çok yakın, en yakın olduğu anda uzaklaşmaya başlar. Fakat aşk, ilişki ya da dostluk gibi yakınlığı ve paylaşmayı kapsayan tüm ilişkilerin Yay burcunu derinleştiren ve ruhen muazzam ölçüde zenginleştirebilecek bir tarafı vardır.

 

Çabuk sevebilen fakat baştan çıkarılmaya müthiş bir direnç gösteren Oğlak burcu haz veren her konuda doyumu ertelemeye eğilimlidir. Bir ilişkiye başlamaktan çok bir ilişkiye başladıktan sonra neler olabileceği konusunda kafa yorduğu zamanlarda partnerine ve ilişkisine karşı duygusal bağlantıyı yitirebilir bu aşamadan sonra her şey mekanikleşir. Doyurucu ve tatmin olduğu bir ilişki için Oğlak burcunun duygularını ifade edebilmesi ve hazları ertelememeyi başarması gerekir.

 

Kova burcu sonuç odaklı değildir. Kendisini zor bir yola ve bir ideale adadığında örneğin, okyanusu ufak bir tekneyle geçmeye karar verdiğinde, aslında cesaretinin büyük bir kısmını bu sıra dışı, zor amacı gerçekleştirmeye hazırlık aşamasında ailesine, topluma, patronuna vs. karşı mücadele ederken harcamıştır. Bunların tümü okyanustan önce aşılması gereken engellerdir. Kova burcunun motivasyonu okyanusu geçmeyi başarmak değil, okyanusu ufak bir tekneyle geçmeyi seçebilecek tarzda bir insan olmakla ilgilidir. Bu bağlamda Kova’nın mutlaka bir amacı olmalıdır.

 

Dünyanın zulmünden kaçışın sembolü olan Balık burcu kendisine haz veren her şeye, yemeye içmeye, TV’ye, bilgisayarına vs. sığınabilir. Eğlencelidir Balık çünkü neşe de dünyanın acı gerçeklerine direnmek için geliştirdiği bir kalkandır. Sınırlarını çizmek konusunda zorlanan Balık burcunun hayır demeyi öğrenmesi ve “ben” diyebilmesi gerekir. "Siz, biz, onlar ne istiyor, siz biz, onların neye ihtiyacı var?" yerine “Ben gerçekte ne istiyorum? Nasıl biriyim? Nerede kiminle olmaya, ne yapmaya ihtiyacım var?” sorusunu sık sık kendilerine sormaları gerekir.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  11 Mart 2018 Pazar 01:23

  Gerçekten Doğru Söylüyorsunuz Ben Diyebilmek Gerek Keşke Daha Önce Ogrenseydim Yinede Teşekkürler ????????

  Cevapla
 •  
  27 Şubat 2018 Salı 09:46

  Teşekkürler,aydînlatıcı bir yazıydı

  Cevapla
 •  
  26 Şubat 2018 Pazartesi 23:11

  Ben nail. 25.07.1980 hangi burçtan nım

  Cevapla
 •  
  26 Şubat 2018 Pazartesi 21:10

  cok güzel bir anlatim olmuş

  Cevapla
 •  
  26 Şubat 2018 Pazartesi 20:41

  Çok çok isabetli yorumlar çok inandırıcı teşekkürler

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön