Terazi Burcunda Yeniay – Denge meselesi

Geçmiş ayı noktalayarak, gelecek bir ayın enerjileriyle buluştuğumuz evre olan Yeniay ve Yeniay'ı takip eden 5 gün, zihnen ve bedenen tazelenmek, yeni niyetlerle geleceğimizi tasarlamak ve yeni projelere başlamak için ideal zamandır.

 

19 Ekim gecesi saat 22:12’de Terazi burcunun 26. derecesinde gerçekleşecek Yeniay yakın ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili yaşanabilecek gelişmelere, ay boyunca yeni insanlarla tanışarak yeni bağlantılar ve ilişkiler kurabileceğimize işaret ediyor. Bir diğer taraftan Terazi burcu eşitlik, özgürlük ve adalet gibi kavramları simgelediği için, hakkımızı koruyacak bir yasaya, karşıtlar arasındaki dengeyi sağlayabilecek bir adalet mekanizmasına olan ihtiyacımız Yeniay'la birlikte daha da belirgin hale gelebilir. Önemli davalar ve sonuçları, bürokratik ve diplomatik başvurular, evlilik, boşanma ya da birlikteliklere dair kararlar da önümüzdeki ay boyunca gündemimizi meşgul edebilirler.

 

Uzlaşmak, işbirliği yapmak, pazarlık etmek, sosyal yönde etkin olmak, uzmanlık gerektiren alanlarda başkalarının danışmanlığına başvurmak gibi konuları ön plana taşıyacak olan Terazi Yeniay'ı tasarım, moda, resim ve müzik gibi sanatsal konularda da aktif olmamızı ya da bu alanlara ilgimizin artmasını sağlayabilir.

 

‘İlişkilerimde ne kadar kendimden veriyor ve karşılığında ne alıyorum? Neden hiç hayır diyemiyorum? Bir bağımlılık ilişkisi mi yaşıyorum? Neden karar veremiyorum? Gerçeği söylemeyi neden sürekli erteliyorum? İlişkilerimde hep aynı kısır döngüleri yaşamamın sebebi nedir? Kendimi güvende hissetmediğim için mi bu kadar talepkar ve ısrarcıyım?’ Ve benzeri sorular Terazi Yeniay'ı etkisinde zihinlerimizi meşgul edebilir. Hayatımıza ilişkiler yoluyla anlam katmaya ve ilişkiler dolayısıyla onaylanmaya duyduğumuz ihtiyaç artabilir.

 

Jüpiter’le kavuşum açısına giren ve Uranüs’le karşıt açıda oluşan Yeniay, direnç gösterdiğimiz bir değişimin ve duygusal heyecanlar yaratan durumların habercisidir. Sürpriz haberler,seyahatler, yer değişikliği, taşınmagibi gelişmeler de bu açılarla ilgili bulunur.

 

Bir ritüel olarak Yeniay zamanlarında, zihninizi korku, panik, sıkıntı, endişe, öfke ve umutsuzluk gibi duygulardan uzaklaştırmaya çalışarak yeni bir ayın enerjilerine sükûnetle, iyi dilekler ve olumlu niyetlerle hazırlamanın böylece içimizde dolayısıyla dışımızda da bir denge inşa etmenin yararı olabilir. Duygu ve düşüncelerin sarmaş dolaş olduğu, zıtlıkların birbirlerinin içinde uyumla harmanlandığı bir haldir denge. Bazen de tahterevallide oturup bir dengini beklemek yerine, tek bacağı üzerinde devrilmeden durmayı başararak da hayatı eğlenceli hale getirebilmektir.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 482

 • "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"
  "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"

  Süresi : 21:25 İzlenme : 426

 • Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni Hakan Atalay'la konuşuyoruz
  Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni...

  Süresi : 17:31 İzlenme : 455

 • Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve beslenmenin sırları
  Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve...

  Süresi : 43:26 İzlenme : 377

 • İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu Sedef Erken'le Türkiye'de otizm algısı
  İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu...

  Süresi : 25:18 İzlenme : 136

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön