Nane Lassi

Keyifsiz günler devam etmekte ve devam da edecek! İnsanların hayatına mal olan bu olay unutulmayacak... En azından benim açımdan... Ama bunlara maruz kalan insanlara karşı son derece haksızlık da olsa,“hayat devam ediyor” diyoruz! Acılar yaşanıyor, yerini tekrar güzel günlere bırakıyor. Tekrar gülmeye başlıyoruz ama sanki koskoca bir yaranın izi gibi geçmişi hep üzerimizde taşımaya devam ediyoruz. Muhtemelen kimsenin bu aralar, yemek, içmek, gezmek, eğlenmek umurunda değil, haklı olarak!

 

Bu sabah genel olarak ülkeleri, yaşamları, zorlukları düşünürken aklıma nedense Hindistan geldi. Bu tür ülkelerde malum çok ama çok zengin kimseler olduğu gibi halkın çoğunluğu kıt kanaat geçinmekte. Zorluklar içinde yaşamaktalar... Ama buna rağmen hep güler yüzlü olmaya devam ediyorlar! Bunun dışında bence harika bir mutfakları var. Baharatları çok sevdiğim için blog’umun ismi de Baharat In Gram, bu yüzden çok seviyorum Hint Yemeklerini... Madem bu aralar hiçbirimizin pek bir yemekle arası yok o halde, basit ve faydalı bir şey hazırlamayı amaçladım. Böylelikle öğün atlanmış olsak bile, bu şekilde bir yarar görürüz... Hazırladığım içeceğin ismi LASSİ, Hintlilerin meşhur içeceği... Biraz bizim ayrana benziyor çünkü yoğurt ile yapılıyor ama bir nevi Milkshake sayılır.

 

Hem havalar da ısınmaya başladığına göre son derece uygun ve besleyici bir içecek! Başta “mango” olmak üzere birçok lezzette yapılıyor. Ben ise kapanan içlerimizi taze ferah kokusu ile biraz da olsa açar umuduyla NANELİ yapmayı tercih ettim... Canınız istediğinde bir denemenizi tavsiye ederim...

 

Nane lassi tarifi...


Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön