Narkisus’lar sarmış dört bir yanımı

Yaslı gittim şen geldim, aç kollarını sar boynuma ya da Nijerya’dan çıktım yola el salladım sağa sola ey okuyucum! Karabatak misali bir görünen bir kaybolan bendeniz işte geldim buradayım diyorum. Elbet var nedeni bu kaybolmalarımın ama şimdi anlatmayacağım o hikayeyi, zira biraz sindirmem gerekiyor bazı şeyleri. Çünkü en sevdiğim kadın bu hikayenin ana karakteri, biraz sindireyim içime olanı biteni, anlatacağım elbette bütün hepsini. Ne de güzel kafiyeli yazdım be hey okuyucu. Bir şairanelik mi gelmiş bana nedir? Neyse, bildiğimiz gibi takvimlerden görüyoruz, aralık oldu - ayol neyi görmüyoruz, koca koca yılbaşı süslerini görürüz yakında her yerde- yıl bitiyor, aman bitsin gitsin mendebur, uğursuz demem 2013’e. Güzel anarım yılları, çoğunu değil tamam, bazılarının ardından çok laflar etmişliğim vardır.


Elbet meymenetsiz şeyler oldu ama çok da güzel şeyler oldu be 2013’de. Yazar burada kendi adına konuşuyor – şimdi böyle film şeridi gibim geçti gözümün önünden öf. 2013 biterken şunu yapın bunu yapın demem, demeyeceğim, öneride bulunamam zaten ben, arada öyle ben sevdim eller alsın derim söylerim, paylaşırım. Neyse konumuz bu değil, konumuz nedir o zaman yine evirdin çevirdin diyorsunuz duyuyorum, kulaklarım maşallah bir elften bozma -kepçeliğini sevimli yapıyorum burada.

 

Neyse efenim,  zaman ne zaman hatırlamıyorum, bu aralar pek unutkanım ama gözüme çarpan, dikkatimi çeken bir şeyler oldu. Gördüm, sonra aman dedim, sonra baktım yine aynı şeyler, o zaman dedim var bu işte bir işler. Nedir o derseniz ki gayet dersiniz, Narkisus ölmemiş okuyucum! Evet, mitolojik şımarık Narkisus ölmemiş, şekil şema değiştirmiş, zamana uymuş hipster olmuş, metro seksüel olmuş, o olmuş bu olmuş, karşı komşunun oğlu, yan apartmana taşınan genç, şirkete yeni gelen iş arkadaşı olmuş. Havalar binbeşyüz, sanırsın stratosferde koloni halinde yaşıyorlar.

 

Bir kere oradan in canım benim diyesi geliyor insanın bazı şeyleri, bazı Narkisus’ları görünce. Güneş balçıkla sıvanmıyor belki ama bazen koca koca popolar güneşi kapatıyor.  “Ayh ben var bu hafta ıhm çok biritiş ya meyt” İşte o an kimin çocuğusun sen, yazık yahu annene babana diyesim geliyor, diyemiyorum susuyorum. Narkisus’ların modern versiyonlarına laf yetiştiremeyeceğimi, sadece ters ters bakabileceğimi anlıyorum, ama onlar anlamıyor, gözüne n’olmuş senin öyle diye soruyorlar. İşte o zaman bende onlara hayat bazen çok neyse dostum boş ver sen onları Daft Punk nasıl da güzel değil mi ya öf diyorum.

 

Narkisus’u bilir misiniz? Uzatmadan özet geçiyorum bilmeyenlere, efenim Narkisus ben diyeyim Kıvanç Tatlıtuğ sen de Orlando Bloom misali bir delikanlı çoban, koyunlarını otlatırken kuğu misali süzülürken Echo  yani bir içim bir peri kızı görüyor bizim oğlanı, görüş o görüş, abayı yakıyor, Narkisus da Narkisus diyip duruyor, ta Zeus’un kulağına gidiyor Narkisus, Zeus gidiyor bakıyor, bak oğlum mis gibi peri evlen en az 3 çocuk diyor, Narkisus yok ben gencim, yok babam müsaade etmez, yok koyunlarıma kim bakacak diyor, istemiyor. Echo yankıya yankıya 20 kiloya düşüyor, eriyip gidiyor bulimialarda. Zeus köpürüyor tabi, sen misin diyor, suyun yakınından geçerken pat diye kaydırıyor ayağını, bizim oğlan yerde, kalkamıyor bir daha ömür billah. Hayır canım kötürüm filan değil, sudaki yansımasına vuruyor şapşal, ah diyor ben ne güzel adamım, boyum da maşallah, hele şu gözler ahu,  bu elmacık kemikler kim de var,  karnım baklava, kollarım amanın derken derken suyun kenarında yemeden içmeden kesilip ölüyor gariban, suya düşüyor sonra da nergisler açıyor. Güzel hikaye değil mi? Ben severim, hikaye diyip geçerdim ta ki gerçek Narkisus’ları görene kadar. Etrafımız kızlı erkekli Narkisus’larla çevrilmiş, küçük şımarık güzel Narkisus’umuz ölmemiş bize nanik yapmış.  Herkes kendini kral, kraliçe, baron, kont ilan etmiş.  Herkes bir üstün, bir önemli, bir dünyayı kurtaran olmuş.

 

İşte bunlar hep Freud’luk. Canım yaşasaydı da tespitler, kuramlar, analizler yapsaydı. Narkisus’lar, güzelsiniz ama bir o kadar da normalsiniz, bak ne diyor Mahsun, hepimiz kardeşiz, hepimiz insanız.

 

Güzel güzel yaşayalım gidelim kardeşim, hepimize yetecek kadar var.  

 

Bak Felix’e adam atladı stratosferden, yapıyor mudur ona buna hava sanmam! Azcık örnek alın, hadi canlarım, hadi güzel kardeşlerim, Narkisus’larım.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön