Adı üstünde uyarlama

Bütün olayı özetleyen kelimelere bayılıyorum, mesela danışma. Sana danışma diyor sen gidip soru soruyorsun, sorarım size danışmaya gidip sorumuza doğru düzgün yanıt alabildik mi hiç? Hayır! Bir diğer kelime ki kendisi en sevdiğimdir, uyarlama! Adı üstünde uyarlama, kelime sana yapma diyor, bırak kalsın kendi halinde, uyarladın diyelim ne oldu, eline yüzüne bulaştı şahtı şahbaz oldu, olmasın, şahlar şahbaz olmasın, uyarlanmasın diziler. Şimdi şöyle bir bakınca Türk televizyası uyarlamalarla dolu, roman uyarlaması, ecnebi dizi uyarlaması, film uyarlaması.

 

Mesela neler, kısa bir özet geçeyim; The O.C, Gossip Girl, Dawson’s Creek, Monk, Sleepers hatta hatta Revenge, hatta Grey’s Anatomy – oyh Kutsi doktordu!- Evli ve Çocuklu, Altın Kızlar – ay kalbim sıkıştı he – sanırım say say bitmez o nedenle uzatmayayım.

 

Şimdi geçen gün bu hafta ne yazsam diye düşünürken böyle internette gezinirken anam dedim okuduğum bir haberle, 12 Monkeys dizi oluyormuş! Tabi bende bir neşe, bir sevinç, zira çok severim filmini, işte o an dedim ki bazı dizileri uyarlasak ne olur – şeytan kulağına kurşun, töbe deyin yahu-işte bu yazı asla uyarlanmaması gereken diziler üzerine sempatik, şakalar komikliklerle dolu bir yazı.

 

House : Hugh Laurie’yi Haluk Bilginer oynuyor, dizinin adı da Oğuz – House gibi okunuyor ya – çok pis tüyo verdim, yapımcılar siz bana bakmayın!

 

Bones: Mine Tugay ve Pamir Pekin başrolde, dizinin adı İskelet! Of ya tamam çok kötü! Hayır uyarlanınca düşündüm de Temperace’ın adını ne yapacaklar acaba? Gerçi oyuncular yakışır ama güzelim dizi Arka Sokak’lara döner, korkunç makyajlar filan, her bölüm olur sana 2 buçuk saat oyh tamam susuyorum.

 

True Detective: Musa Uzunlar ve Mete Horozoğlu, koy ortaya satanist cinayeti ver alttan dramı! Tamam oyuncular şahane ama olmaz ya! Kalsın o kendi güzelliğiyle!

 

Suits: Dizinin adını söylüyorum, Laciler! Of ki ne of! İdil bir sus allasen ya! Oyuncular, Kıvanç Kasabalı Serkan Şenalp, uyar aslında ama Suits arkadaş ya Suits! Harvey yahu!

 

Newsroom: Zafer Ergin başrolde, dizinin adı da Ajans! Gerisini söylemiyorum artık!

 

Scandal: Dolunay Soysert’i Olivia yaptım, dizin adını da Kriz koydum! Haydi bakalım!

 

Hart of Dixie: Hande Soral’dan Zoe olur mu acaba? Bak bu olabilir he! Hatta şirin de olur! Yapımcılar ben bunu yaparım!

 

Bu kadar saydım, yazdım, kırdıysam af ola zira öyle şakalar komiklik filan, oyuncularımız eminim ki gayet döktürür bu rollerde ama bazı diziler yerinde güzel be okuyucum!

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön