Adamın Dibisin Tatlım!

Adam olaydık da işlerin bu hale gelmesine izin vermeseydik...
Adam olaydık da  bu ilişki yürüseydi. Höyt deseydik vursaydık masaya yumruğumuzu mesela.


Hatta birazcık "biip"li olsaydık da gösterseydik gücümüzü. Ah ne zayıflık. Tam bir 'karı gibi' davrandık diye ne hallerdeyiz bak! (Yazar burada hangi cinsten olursak olalım testislerimiz olması gerektiğinden bahseden söyleme atıfta bulunurken küfür etmemeye çalışıyor.)
 

 

Ah o kadar sinirliyim ki... O kadar bağırıp çağırasım var ki dünyaya, 'ne alıp veremediğin var yahu kadın oluşumuzla!'
 

 

Benim de başımdan buna benzer diyaloglar geçti, benim de biraz daha adam gibi olabilseydim daha başarılı olabileceğimi sandığım zamanlar oldu; tanıdığım ve henüz tanımadığım bir sürü kadın gibi. Mesele hep aynı. Aslında sadece bir tabir, sadece bir söylem, sadece bir benzetme belki başka kelimelerle de açıklanabilecek ama niyeyse bu 'adam gibi' lafına çok uyuz olmaya başladım ben. İşin kötüsü ben de çok sık kullandığımı fark ettim son zamanlarda! 'Adam gibi bir şey aç da dinleyelim, adam gibi film yok mu izleyelim...'
 

 

Adam gibi tabiri bu kadar heybetli ve doğruluk dolu iken 'karı gibi' lafından neden bu kadar kaçınıyoruz?
 

 

Çünkü hepimize yüzyıllardır adamların tam da olması gerektiği gibiyken kadınların hep eksik olduğu anlatıldı alttan alta.
 

 

Haydi şimdi bugün şu adam gibi lafını ortadan kaldıralım demeyeceğim, rahat olun. Ama birazcık farkındalık edinmemiz gerekiyor bu konuda bence. Bir mevzudaki tavrımızı halimizi değerlendirirken artık adam gibi olmaya çalışmayalım. Kadın gibi olmanın ne demek olduğuna da kafa yoralım biraz. Kadın ne gibidir? Ne kadın gibidir? Nasıl 'kadın gibi' olunur? Azıcık ruj sürüp kırıtmamız ve kolaycacık ağlamamız yeterli midir mesela kadın gibi olabilmek için? Kadınlık bundan mı ibaret? Adamlık bu mu? Elini masaya vurabilen, geniş omuzlarını gere gere höyt diyebilen herkes tam bir erkek olarak kabul edilmeli midir?
 

 

İlişkisinde, evliliğinde, karşı cinsten herhangi biriyle bir şekilde sorun yaşayn herkesin en azından bir kez bu adam/kadın gibi olmak üzerine kafa yorması gerektiğine karar verdim bu hafta. Söyleyecek ve hatta halihazırda söylenmiş zaten bir sürü şey var aslında bu konuda. Birazcık düşünmez miydiniz? Şöyle buyurup azıcık cinsinizi sorgulamaya ne dersiniz?

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön