Dijitalden gelen topuk sesleri...

Size bugün iki can arkadaşımdan ve onların yaptığı şahane bir işten bahsetmek istiyorum. Elif ve Peri. siz onları Blogcuanne  ve Uykusuz Anneler Kulübü diye tanıyorsunuz. İki anne, yazar, blogger, dijital dünyanın öncü kadınlarından ikisi. Süper insanlar. İkisini de anne olduğumdan beri tanıyorum. Bir nevi tertiplik bizimkisi. Aynı anlayışta, ayını ortamda yaşayan, aynı zamanlarda anne olup, çocuklarını benzer şekillerde yetiştirmek isteyen ve benzer işlerden para kazanan kadınlarız. Ortak yönlerimiz çok. Saymakla bitmez. Hem arkadaş olunur, hem iş yapılır, eğlenilir, gezilir, yeni ve fantastik fikirler bulunur ve hayata geçirilir ikisiyle de.

 

Neymiş?

 

Şimdi bu iki şahane insan birlikte şahane bir işe imza atıyorlar: Dijital Topuklar. Bu Türkiye'de dijital ortamdaki kadınları buluşturmak amacıyla düzenlenen ilk dijital kadın zirvesi. Dijital dünyanın öncülerinden olan bu iki kadın senelerdir içinde bulundukları sektöre bir katkı daha sağlamak, kendileriyle benzer işler yapan kadınları bir araya getirmek, ilham almak ve ilham vermek, yeni iş modellerini konuşmak, sınırları pek de belli olmayan, ahlak ve etiği henüz tam oturmamış sektörün çizgilerini belirlemek için kendileri gibi düşünen ve üreten kadınlar bir araya gelecekler. Çünkü kadınlar hemcinsleriyle bir arada olmayı severler.

 

Mevzular neler?

 

Dijital Topuklar'ın tüm gün sürecek oturumlarında dijital dünyada fikir önderi olan kadınların başarılarının sırrından dijital sektörde para kazanmanın etik boyutuna, sosyal medyadaki linç kültüründen dijital yerliler ve dijital göçmenler (yani dijitalin içine doğan nesil ile sonradan öğrenen nesil) arasındaki iletişim ve etkileşime kadar birçok farklı konu ele alınacak. Sosyal medya ve internetteki sektör devlerinden yetkililerin de katılımlarıyla dijital dünyadaki global trendleri konuşulacak. Çünkü dijital dünya bir gayya kuyusu. Bu kuyunun içinde kurular, yaşlar birlikte dolanmaktalar.

 

 

 

Kimler var?

 

Dijital ortamda içerik üreten ve üretmek isteyen kadınlar; dijitalde kurumsal kariyer yapan kadınlar; dijital ortamda paylaşılan içerikleri takip eden kadınlar; dijital ortamda aktif olan ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan markalar; ve dijital yayın yapan kadınlarla çalışan/çalışmak isteyen iletişim ve sosyal medya ajansları... Çünkü kadınlar sosyal medyanın arkasındaki gerçek güç.

 

Nasıl bir fark yaratmayı hedefliyorlar?

 

Dijital dünyanın farklı alanlarındaki kadınları bir araya getiren böyle bir etkinlik bugüne kadar yapılmadı. Zirvenin ardından birçok katılımcının ufkunun açılacağını, çevresinin genişleyeceğini, aklındaki soruları yöneltebileceği ve yanıt bulabileceği bir ortamda kendilerini bulabilmeleri ve  gününün sonunda ‘İyi ki gelmişim, seneye kesin yine geleceğim” demelerini amaçlıyorlar. Çünkü dijital dünya, kadınların özgür ve güçlü olabildikleri, seslerini duyurabildikleri, bir araya gelerek fark yaratabildikleri, birbirlerinden ilham alabildikleri en geniş mecra.

 

Ne zaman ve nerede?

 

HTHayat.com'un da medya sponsoru olduğu etkinlik 1.Kasım Salı günü Taksim The Marmara Oteli'nde

 

Detaylar için:

 

dijitaltopuklar.com.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön