Boş ol,boş ol, boş ol

Dünyada gittikçe daha çok ülke eşcinsel çiftlere evlilik hakkı tanırken biz farklı cinsler arasındaki resmi evliliklerin önüne bile taş koyarak yeni bir kulvarda kendi kendimizle yarışmaya başlıyoruz.Anayasa Mahkemesi,1926 yılında kabul edilen Medeni Kanun’la yürürlüğe giren, imam nikâhı kıymak için önce resmi nikâh kıyılması şartını kaldırdı, resmi nikâhtan önce imam nikâhı kıyan çiftlere hapis cezası veren maddeyi oyçokluğuyla iptal etti. Bu demektir ki artık resmi nikâhı olmayan çiftler de imam nikâhıyla yaşayabilecek; erkekler 3 kelimeyle kadını boşayabilecek, doğan çocukların babasının kim olduğunu kanunen ispatlamak için çaba gerekecek. Bu demektir ki senelerdir ‘çocuk gelin’ diye ortalığı boşuna ayağa kaldırmışız; artık resmiyet şartı aranmayacağına göre “Karımdır, malımdır” diyen sapıklar mantar gibi bitecekler her bir yanda ve sapkınlıkları illegal olmayacak. Hatta aynı sapkınlar 3,4,5 çocuk gelin alıp hepsine “Karımdır” diyebilecek…Aile Bakanı Ayşenur İslam’ın “18 yaş altı çocukların bir nikâh töreniyle gayri resmi evlendirilmelerini engellemek üzere yeni bir çalışma yapmamız gerekecek” ifadesinde 18 yaş altı evlilikler bu ülkede ilk defa gündeme gelmiş gibi bir tını seziliyor.“Çocuk yaşta evliliğin yasak olduğunu aslında herkes biliyor” İfadesinde ise bir naiflik ya da halka aşırı güven söz konusu. “Cezayı kaldırdık ama herkes biliyor, nasıl olsa yapmazlar” diyor bakan Bu ülkede kadın olmak zor değilmiş gibi yapıyor. Oysaki bizim acilen normalleşmeye ve iyileşmeye ihtiyacımız var.

 

Bunun yerine pedofiliye çanak tutulması; insan haklarında ileri değil geriye gidilmesi pek gereksiz. Zaman kaybı. Kötülüklere vesile. Bu mu 2015 yılının yeni Türkiye vizyonu?

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön