Ülkedeki en ucuz şey!

Bizde en ucuz şey insan hayatı. Evler pahalı, ulaşım pahalı, domates pahalı, benzin çok pahalı ama insan hayatı hep ucuz, insaniyet pahalı.

 

Bizde en ama en ucuzu kadınların ve çocukların hayatı. 17 yaşında mesela; 10 bin lira verseydiniz Delal Satıç ile evlenebilirdiniz. İkinci el bir arabadan ucuz. Janjanlı marka çantalardan ucuz. Senelik benzin paranızdan ucuz Delal’in hayatı.

 

Bizde insaniyet pahalı. O yüzden almıyor kimse nasibini. 10 bin liraya zihinsel engelli bir adama eş olarak satılan Delal bir ay bile dayanamayıp kendini öldürdükten sonra kayınpederi: “80 bin liraya düğün yaptık. Maddi manevi zarardayız” diye ifade edebilir bu ülkede. Bizde insan hayatı ucuz, insaniyet pahalı. Duble yollarımız var.

 

Bizde çocukların hayatı ucuz. Pozantı, Şakran, Antalya… Suçlu çocukları ıslah evlerine değil de cezaevlerine kapatın sonra bu çocukların normal insanlar olmasını umun ülkesi burası.  Çocukları hedef alan şiddet, baskı, kötü muamele, taciz, tecavüzün üstünü örtmek ucuz. İşkenceciler hakkında hiçbir dava açılmaması kadar mağdur çocuklara “yaralama, tehdit, hakaret, mala zarar vermek ve memura mukavemet” gibi suçlamalarla dava açılması da normal. Önce taciz et, döv, tecavüz et, sonra da “mukavemet gösterdi diye dava aç” ülkesi burası; olsun AVM’lerimiz var…

 

Daha çok çocuk yaparsanız eğer arz talep ilişkisi bağlamında daha da ucuzlayacak insan hayatı. Bu yüzden işte “doğum kontrolü vatana ihanet” sayılıyor buralarda… Doğumunuzu kontrol ederseniz, her baharda koyunlar gibi gibi yavrulamazsanız insan azalabilir. İnsan azaldıkça hayatı ucuz olmaktan çıkabilir.

 

İnşaat asansörlerinde yere çakılanların, denetimsiz madenlerde göçük altında kalanların, polis kurşunuyla sönen gencecik hayatların hesabı sorulabilir insan azalırsa. Maazallah!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön