Yılbaşının ertesi günü başlasın diyet!

2018 geliyor, herkes heyecanla birbirinden güzel sofraların kurulacağı yılbaşı gecesini bekliyor. Yılbaşında serbestsiniz, sonrasında diyete devam! 2018 sağlık ve keyif dolu bir yıl olsun! Mutlu yıllar!

Yılbaşının ertesi günü başlasın diyet!

Yeni yıl geliyor! Yılbaşı yemekleri, kutlamalar, yılbaşı ağaçları, kurabiyeler, ışıklar ve sosyal medyanın gücü sayesinde hazırlanan çeşit çeşit tarifler... Eski kartpostalları hâlâ çok seven biri olarak, sosyal medyada çok güzel yılbaşı fotoğrafları görüyor ve hepsine bayılıyorum!

 

Harika bir mola

Bu dönem yılın en heyecan verici dönemi bence. Tüm şehrin ışıklandırılması, dükkânların dikkat çekmek için vitrinler hazırlaması bence hepimizin hoşuna gidiyor. Yeme-içme konusunda birbiriyle yarışan restoranlar, oteller, kafeler... Hepsi birbirinden güzel. Bense danışanlarıma moral veriyorum. “Hadi” diyorum, “Yılbaşına kadar diyete devam, sonra 1 gecelik harika bir mola var! Sonra da yaza kadar diyet!” Sizce de öyle değil mi?

 

Tadına bakın

Peki yılbaşı gecesi her şey serbest mi? Her şey derken? “Acaba ne kadar abartabilirsiniz?” diyeceğim ama duyacağım cevap beni korkutuyor. Size önemli bir şey söyleyeyim mi? En az 1 aydır diyet yapanlar, kendilerini bu akşam biraz serbest bıraksalar bile çok fazla yiyemeyecekler. Çünkü sağlıklı beslenmeye ve dengeli porsiyonlara alışmanız 21 gün sürer. 1 ay sonra artık küçük porsiyonlarla doymaya başlarsınız. Yılbaşı akşamı çok yemek isteseniz de tabağınızda kalacak, söyleyeyim. Eğer kendinizi tutamıyor ve fazlasıyla yiyebiliyorsanız, iştah kontrolü konusunda çok başarılı değilsiniz demektir. Biz yine de bu akşamı serbest bırakalım, siz güzel sofralardaki yemeklerin tadına bakın. Ama ben yine de birkaç öneride bulunayım.

 

 

1 Ocak’ta bu diyeti uygulaya