Gerçek hayatta insanları korkutarak öldüren filmler

“Filmi izlerken ödüm patladı!”. Sinemadan çıkarken kaç kez söylediniz böyle bir şey?

İnsanları korkutarak öldüren filmler

Bir dahakine şunu da aklınızda bulundurun: Sinemadan çıktığınızda hala hayatta olduğunuz için şanslısınız; çünkü bazı insanlar için, filmin sonu, gerçek bir final.

 

İşte izleyicilerini gerçek anlamda öldüren birkaç film:

 

 

Raju Gari Gadhi (2015)

Perili bir evde, bir gece boyunca hayatta kalmaya çalışan 7 TV şovu yarışmasının hikâyesini anlatan bu Hint korku-komedi filminin gösterimi esnasında, hayat, sanatı biraz fazla gerçekçi bir şekilde taklit etti. Filmi izleme deneyimi, 55 yaşındaki bir adama fazla geldi; adam film gösterimi sırasında kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Sinema çalışanları, ışıkları yakıp temizliğe başladıklarında, Amaranatham adındaki adamı, koltuğunda ölü bir şekilde buldular.

 

21. YÜZYILIN EN İYİ 100 FİLMİ Dünyanın dört bir yanından 177 f... EN İYİ ROMANTİK 10 FİLM Size kendinizi iyi hissettirecek...

 

 

The Creeping Unknown (1955)

Film izlerken hayatını kaybeden sinema izleyicilerinin ilklerinden ve muhtemelen en trajiklerinden biri, gezegendeki hayatı yok etmekle tehdit eden bir uzaylı paraziti ile dünyaya dönen bir astronotun hikâyesini anlatan The Quatermass Xperiment adlı filmin gösteriminde yaşandı. Amerika’da The Creeping Unknown adıyla gösterilen film, o yılın kasım ayında, Illinois’de, 9 yaşındaki bir çocuğun atardamarının kopması nedeni ile ölmesiyle, adının korku filmleri tarihine yazdırdı.

 

BU FİLMLERLE YOLLARA DÜŞÜN Bir film izledikten sonra hayatı... AİLENİN ÖNEMİNİ ANLATAN 13 GÜZEL FİLM İç açıcı, ilham verici bir film,...

 

 

Yaratık (1986)

Yaratık, serinin en korkunç filmi bile değil; ancak Hindistan’daki bir öğrenci açısından, bardağı taşıran son damlaydı. Bütün gece uyumadan, birkaç korku filmi izleyen M. Prabhakar, arkadaşlarını bırakıp tuvalete gitti. Çığlıklar içerisinde şoka girerek yere yığıldı ve kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

 

BU FİLMLER BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRECEK Hayata farklı pencerelerden bakm... KADIN RUHUNUN GÜCÜNÜ GÖSTEREN 15 İLHAM VERİCİ FİLM Bu kadınların bize öğretebilecek...

 

 

Tutku: Hz. İsa’nın Çilesi (2004)

Mel Gibson’ın epik destanı, İsa’nın ölümünü ve dirilişini aşırı kan ve şiddetle anlattığı için, bazı izleyiciler tarafından eleştirildi. Filmin gösterimi sırasında iki kişinin öldüğü düşünülünce, bu eleştiriler, doğru bir noktaya parmak basmış olabilirler.

 

İlk olay, 2004 yılının şubat ayında, Kansas’taki bir gösterimde gerçekleşti; 56 yaşındaki Peggy Scott, çarmıha gerilme sahnesi sırasında, ölümcül bir kalp krizi geçirdi. Yaklaşık bir ay sonra ise, 43 yaşındaki Brezilyalı papaz Jose Geraldo Soares, cemaati ile gittiği sinemada, aynı kaderi paylaştı. Film sırasında, Soares’in eşi, bilincinin kaybettiğini fark etti; sinemada tıbbi bir profesyonelle karşılaşacak kadar şanslı olsalar da, Soares kurtarılamadı.

 

BİR YETENEKLİ OYUNCUNUN YÜZLERCESİNE DEĞER OLDUĞU 14 MUHTEŞEM FİLM Tek bir oyuncu bazen bir filmi b... KİTAPLARDAN UYARLANAN FİLMLER İzlediğimiz çoğu film aslında bi...

 

 

Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma (2010)

Evet, birçok insan, Alacakaranlık’ı izlemektense ölmeyi tercih eder. Ama kaçı bunu gerçekten yapmıştır? Bildiğimiz biri var ve oldukça üzücü bir hikâye. Filmin, Yeni Zelanda, Wellington’daki bir gösterimi sırasında, 23 yaşındaki Damian Anthony Smythe, ışıklar açıldığında, yerde kıpırtısız bir şekilde yatıyordu – yanında 1 litrelik boş viski şişesiyle birlikte. Otopsi sonuçları beklenildiği gibi çıktı: Smythe’ın ölüm sebebi, akut alkol zehirlenmesiydi.

 

WOODY ALLEN'IN EN İYİLERİ... Her yıl bir film çeken ve hala “... HER KADININ İZLEMESİ GEREKEN 20 FİLM Unutmayın; bu filmler, doğru zam...

 

 

Avatar (2009)

James Cameron’ın, 3D CGI efsanesi Avatar, görsel efektlerde sarsıcı başarılara imza attı; ancak ne yazık ki bu efektlerin, Tayvan’daki zavallı bir insan için fazla heyecan verici olduğu ortaya çıktı. Kimliği belirsiz 42 yaşında bir adam, hastalandı ve sinema salonunu terk etti; acil servise ulaştığında, ciddi bir felç sebebiyle bilinçsizdi ve 11 gün sonra, hayatını kaybetti. Adamın yüksek tansiyon geçmişi vardı ve doktorlar, ölüm sebebi olarak “filmi izlerken aşırı heyecanlanma” açıklaması yaptılar.

 

 

 

Grand Masti (2013)

Listemizdeki filmlerin çoğu, bir dram türünden diğerine geçerken, istisnalar da var: Hint seks komedisi Grand Mastide, bu daha az prestijli gruba ait. Bu vakadaki kurban, 22 yaşındaki Mangesh Bhogal, kız arkadaşıyla birlikte biraz bel altı mizah ile eğlenmek için sinemaya gitti; ama nihayetinde o kadar çok güldü ki ölümcül bir kalp krizi geçirdi.

 

En iyi korku ve komedi filmleri
+11
Korku - komedi günümüzün favori türlerinden biri. Güldüren zombiler, vampirler ve canavarlar çok seviliyor. “Anormal Aktivite 2”nin (A Haunted House 2) gösterime girdiği bu hafta, özellikle gençlerin rağbet ettiği bu melez türün en iyilerine göz attık. Komedi dahi olsalar hiçbirinin çocuklara göre olmadığını hatırlatalım.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön