Çamura devam!

NaturPirat mülteci çocukları Atölye Çamur’a davet ediyor...

Çamura devam!

 2014 yılında Gitte Vogel Şirin ve Eda Çizioğlu tarafından kurulan Atölye Çamur, çocukların kerpiçten büyük boyutlu heykeller yaptıkları bir atölye çalışması. İstanbul’da gittikçe azalan yeşil alanların özlemini duyan ve çocukların açık havada doğal malzemeler ile temas etmelerinin hayali ile kurulan atölye ilk günden bu yana katılımcılarının bol çamurlu ve mutlu ayrıldığı bir yer olmuş durumda.

 

Geçtiğimiz yıla kadar çoğunlukla özel okullar tarafından ziyaret edilen atölye, Gitte ve Eda’nın sponsor bulmaları ile bu yıl kapılarını yardım etmek içinde açıyor. Sonbaharda düzenlenecek atölyeler Suriyeli mülteci çocuklar ve engelli çocukların katılımı ile gerçekleşecek.

 

10 ve 12 Eylül tarihli atölyenin alan sponsoru Maslak Uniq Istanbul’da yer alan Xtrem Aventures. Suriyeli mülteci çocuklar ile Atölye Çamur’u buluşturan organizasyonlar ise AD.DAR Community Center ve Project Lift. Atölye Çamur’da çocuklar dünyanın en eski yapı malzemesi kerpici ve yapım tekniklerini öğreniyorlar. Kerpiç kullanarak heykeller inşa ediyor, birlikte çalışmayı deneyimliyor, yaratıcılılıklarını geliştiriyor, kirlenmenin tadına varırken çok da eğleniyorlar.

 

Dışarıdan katılmak isteyenler için bir gün daha açık olacak Atölye Çamur. 13 Eylül Pazar, 11-13 ve 14-16 saatleri arasında iki seans daha bu eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Rezervasyonun gerekmediği etkinliğin ücreti 35 TL. Yedek kıyafet, havlu ve terlik getirmenin gerekli olduğunu söylüyor Eda ve Gitte.

 

 

Damla Çeliktaban

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön