Ya çevremizdeki nesneler uçsaydı

Yaratıcılıkta sınır tanımayan sanatçılar belli duyguları anlatabilmek ve dikkat çekebilmek için çeşitli yolları deniyor. İşte Cerise Doucede de onlardan biri…

Ya çevremizdeki nesneler uçsaydı

Fransız fotoğrafçı Cerise Doucede, farklı ve yaratıcı bir esere daha imza attı. “Sapmalar” adlı bu fotoğraf çalışması, isminden de belli olduğu gibi insanların içinde bulundukları sapmaları ya da monotonlaşan hayatlarını, çevresinde bulunan eşyalarla dile getiriyor.  

 

Cerise Doucede fotoğraflarında, insanın her zaman, her yerde hayatının kontrolünü elinde tutamayacağını belirtiyor. Buna yemek yemek, uyumak bile dahil. İnsanların içinde yaşadıkları karmaşaları nesnelerle dile getiren ünlü fotoğrafçı yaratıcı ve farklı bir eser sergiliyor.

 

Fotoğraflarında uçan nesneleri kullandığı için fotoğrafların çekimi altı ay sürmüş. Resimlere dikkatlice baktığınızda nesnelerin saydam iplerle tek tek asıldığını göreceksiniz. Doucede bu yüzden uzun süreli prodüksiyon şirketiyle anlaşmış. Modeller için günlük hayattan insanları tercih etmiş.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön