Akif Manaf'tan bir kitap daha: Zenginlik!

Akif Manaf’ın Spiritüel Söyleşiler ve Felsefe serisinin 7. kitabı “Zenginlik Nedir ve Nasıl Zengin Olunur?” Yoga Academy yayınlarından çıktı.

Akif Manaf'tan bir kitap daha: Zenginlik!

Batıdaki en başarılı yogilerden biri olan, Yoga konusunda 21 kitabı yayınlanan, Yoganın büyük üstadı Akif Manaf’ın Spiritüel Söyleşiler ve Felsefe serisinin 7. kitabı “Zenginlik Nedir ve Nasıl Zengin Olunur?” Yoga Academy yayınlarından çıktı.

 

“Hiçbir şeyi olmayan tatmin insan dünyalara sahiptir.”

 

Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf.

 

Günümüzde herkes maddi veya manevi zengin olmak istiyor. Genel insan ihtiyaçlarını karşılayarak zengin oluyor. Sıradan insanın ihtiyaçları karşılanmazsa tatmin olamıyor. Ne kadar çok tüketirse o kadar tatminsiz olduğu görülüyor.

 

Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf eserinde;  “ Nesnel tüketimin ilkesi budur. Tükettikçe daha fazla istemek ve daha fazla tüketince de daha da tatminsiz olmak. Bunu hayatımızda sürekli gözlemleyebiliyoruz” demekte ve  “Peki nasıl oluyor da Aydınlanmış insan hiçbir şey tüketmeden tatmin olabilir ?” sorusuna yanıtlar vermekte.

 

“ …Evrensel enerjiyi tüketerek tükenmez olursunuz ve tatminliğin kendisini yaşarsınız. Evrensel enerjiyi tüketerek tükenmez bir kaynağa dönüşürsünüz ve herkes için bir mutluluk kaynağı olursunuz. Kendini tatmin etmeyi düşünmeyince ve insanlığın tatminliği için çabalayınca evren sizin tatmin olmanız için gereken her şeyi sunar. Bu, bağımsızlığa ve gerçek özgürlüğe neden olan evrensel bir tatminliktir.

 

Günümüzde sahip olma isteği en büyük huzursuzluk kaynağıdır. Herhangi bir şeye sahip olma isteği varsa asla huzurlu olamazsınız. Bu istek sizi kemirip bitirecektir…

 

Geçici nesneleri sahiplenerek asla mutlu olamazsınız. O zaman çözüm nedir?

 

Alternatif Nedir? Kalıcı bozulmayan bir şeye sahip olmak. Ebedi olan sizin özünüzdür. Ebedi özünüze sahip çıkın…Ebedi özünüze sahip çıkınca dünyalara sahip olacaksınız, Çünkü özünüz Evrensel Öz’ün ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Evrensel Öz ile birleşince bir evren olacaksınız, her şeye sahip olan bir evren.

 

Evren olmuş bir insan yani evrensel bir insan olacaksınız. O zaman sahip olmadığınız hiçbir şey kalmayacak. Geçici olan hiçbir şeye ve ebedi olan her şeye sahip olacaksınız…

 

Zenginlik ve bolluk herkesin istediği şeyler…

 

Aslında o zenginlik sizinledir, sizin içinizdedir…

 

Zenginliği içinizde, ruhi özünüzde arayacaksınız ve bulunca en tatmin insan, en zengin insan, evrenlere sahip olan bir insan olacaksınız. O zaman istek olmayacak, tatminsizlik olmayacak…” diyor…

 

Ve farklı bir bakış açısı sunarak Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf, eserinde "Gerçek zenginlik nedir?" ve "Nasıl zenginlik olunur?" konusunu derin teorik bilgilerine ve de çok boyutlu pratik deneyimlerine dayandırarak okuyucuları ile paylaşıyor.

 

Büyük Üstad Akif Manaf bu kitapta evrensel bilgileri kapsamlı bir şekilde, gerekli tüm detaylarıyla birlikte ele almıştır. Bu eşsiz eser hem derin teorik bilgilere hem de çok boyutlu pratik deneyimlere dayanmaktadır.

 

Bu kitabı okuyan insan, zenginlik konusunda tüm sorularına cevap bulacaktır!

 

— Zenginlik Nedir?

— Element Zenginliği Nedir?

— Zenginlik element bağlantısı nedir?

— Zengin olmak nedir?

— Maddi ve manevi zenginlik nedir?

— Zaman zengini olmak nedir?

— Yetenekler zenginliği nedir?

— Huzur zenginliği nedir?

— Spiritüel zenginlik nedir?

— Ömür zengini nedir?

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön