Çılgın yönetmen Verhoeven’in ‘İsa’ filmi kiliseyi çıldırtacak

“Temel İçgüdü”, “Robocop” gibi filmleriyle tanınan Hollandalı yönetmen Paul Verhoeven, Hıristiyanlık öğretisine taban tabana zıt bir Hz. İsa filmi çekecek. Filmin içeriğiyse şimdiden tartışma konusu oldu

Çılgın yönetmen Verhoeven’in ‘İsa’ filmi kiliseyi çıldırtacak

Hollandalı ünlü yönetmen Paul Verhoeven, Hıristiyan âlemini ve kiliseyi ayağa kaldıracak bir film çekmeye hazırlanıyor. Verhoeven, Hz. İsa’nın yaşamını, kilise öğretisine tamamen ters düşen bir filmle sinemaya aktaracak.

 

Verhoeven, Hz. İsa’yı, “Tanrı’nın Oğlu” olarak gören klasik Hıristiyan öğretisinin tersine, Romalı bir askerin Meryem Ana’ya tecavüzü sonucu dünyaya gelen bir çocuk olarak sunacak. Verhoeven, Hıristiyan âleminde “Hz. İsa’yı para için satan muhbir” olarak bilinen Yehuda’yı da farklı yorumlayacak.

 

Verhoeven, Hz. İsa’nın bir devrimci olduğunu, yeni bir ahlaki düzeni savunduğunu ve Roma’nın izin vermediğini, tehlikeli bulduğunu belirtiyor. Verhoeven, “İsa’nın öğretileri insan davranışının ütopyasıdır. Birbirimize nasıl davranmamız ve kendi düşmanımızın ayakkabısını da giyebilmemiz gerektiğinin idealleridir” dedi. Çok sayıda Hıristiyan liderse şimdiden Paul Verhoeven’e “spekülasyon yapıyor” diyerek sert tepki gösterdi. Yorumu tamamen Verhoeven’in yazdığı bir kitaba dayanan filmin senaryosunu da Roger Avary yazacak.

 

Paul Verhoeven, “Temel İçgüdü”, “Total Recall” ve “Robocop” gibi filmleriyle biliniyor.

 

Hazırlayan: Kasım Cindemir

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön