Kadın emeği pazarı potlaç Moda’da başlıyor!

İstanbul Kadıköy Belediyesi’nin kadınlar arasındaki dayanışma ve üretim ağını güçlendirmek için kurduğu kadın emeği pazarı Potlaç Moda’da açılıyor.

Kadın emeği pazarı Potlaç Moda’da başlıyor!

Etkinlikte kadınların el emeklerini sergileyecekleri açık hava stantlarıyla birlikte LBTİ, KADAV (Kadınlarla Dayanışma Vakfı), Sardunya El Emeğini Değerlendirme Derneği, Mor Çatı, Mor Dayanışma, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Spod, FeminAmfi, Yoğurtçu Kadın Forumu, Barış İçin Kadın Girişimi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Sınır Tanımayan Kadınlar, Kampüs Cadıları, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Göçmen Kadınlar, Kader Kısmet Atölyesi, Yeryüzü Kadınları Dernek Girişimi, İstanbul Feminist Kolektif, Halkevci Kadınlar, Genç Hayat Vakfı, Hanımgiller sivil toplum kuruluşları yer alacak. Stantlarda takı, örgü, tığ, dikiş, keçe, süsleme, boyama, çanta yapımı, bez bebek, oyuncak, kanaviçe, seramik, tahta işleri, cam, resim ve benzeri alanlarda kadar çeşitli ürünler sunulacak.

  

Potlaç, 25 Mayıs’tan itibaren her cuma, cumartesi ve pazar günü 11:00-22:00 saatleri arasında Moda Aile Çay Bahçesi’nin arka tarafında açılacak. Her hafta yaklaşık 80 kadın ve kadın örgütü 39 standı dönüşümlü olarak kullanacak. Potlaç Kasım ayına kadar açık olacak.  

 

Kadıköy Belediyesi’nin organize ettiği “Potlaç” adı, Kızılderililerin değiş-tokuş bayramlarından geliyor. Potlaç, tek başına değil, kolektif olmayı; rekabeti değil, dayanışmayı, üretmekten ve alışverişten öğrenmeyi, birbirini tanımayı ve birbiriyle bağlar kurmayı hedefliyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön