Hayatın içinde Cerebral Palsy

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın “Hayatın İçinde Cerebral Palsy” temasıyla düzenlediği, yerli ve yabancı 500 katılımcının bir araya geldiği Prof. Dr. Hıfzı Özcan 7. Uluslararası Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi gerçekleşti.

Hayatın içinde Cerebral Palsy

Ulusal ve uluslararası camiadan 84 konuşmacı ve 500 katılımcının yer aldığı Prof. Dr. Hıfzı Özcan 7. Uluslararası Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi’nde; aralarında Fransa Clermont Ferrand Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Federico Canavese, İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın ve Çocuk Sağlığı Bölümü’nden Prof. Dr. Noomi Ann Christin Eliasson, Yunanistan Thessaly Üniversitesi Özel Eğitim Departmanından Julia Nisiotou, Belçika’dan Karel Van Isacker ve İspanya Sevilla Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü’nden Carmen Suarez’ın bulunduğu birçok önemli konuk Cerebral Palsy alanında yaşanan son gelişmeleri, rehabilitasyon yaklaşım ve yöntemlerini aktardı.

 

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı sadece bireylere değil, bilime de katkıda bulunuyor”

 

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. İpek Akman, Vakıf olarak bu yıl yedincisini düzenledikleri Prof. Dr. Hıfzı Özcan Uluslararası Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi’nin alana önemli katkılar yapacağını belirtti. Prof. Dr. İpek Akman, kongrenin açılışında gerçekleştirdiği konuşmada “Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı sadece bireylere değil, bilime de katkıda bulunuyor. Başkanlık görevini yürüttüğüm Akademik Kurul’un çalışmaları ve yayınları, her yıl düzenlediğimiz ve katılımcıların katkılarıyla anlam kazanan bu kongre; Cerebral Palsy alanında çalışan uzmanlara, bu alanda çalışmak ve hizmet vermek isteyen öğrencilere ışık tutuyor. Kongremizin bu yılki temasını ‘Hayatın İçinde Cerebral Palsy’ olarak belirledik. Kongremiz süresince, yurt içinden ve yurt dışından birçok değerli bilim insanı; bu tema eşliğinde Cerebral Palsy alanındaki gelişmeleri, tedavi, yöntem ve süreçlerini paylaşmak üzere aramızda olacak. Nörolojik hastalıklar, rehabilitasyon ve özel eğitimdeki son gelişmelerin aktarılacağı bilimsel programın yanı sıra, ailelerimizin merak ettiği konuları içeren panel ve konferansların yer alacağı bir aile oturumu gerçekleştireceğiz. Kongre, 25 Şubat Pazar günü Metin Sabancı Merkezi’nde uzmanlara yönelik düzenlenen Cerebral Palsy'de Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Hazırlama Çalıştayı ve Pratiğe Yönelik Cerebral Palsy ve Ortezleme kursu ile son bulacak. Kongrenin tüm katılımcılar açısından verimli geçmesini diliyorum” dedi.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön