Ruh halinizi anında yerine getirebilecek 5 temizlik işi

Tanıdığınız en sakin insanların küçük bir sırrı: Onlarda tıpkı sizin gibi bunalmış ve ezilmiş hissediyorlar. Ancak tek fark, onlar sakinleşmek için kendilerine özgü bir yöntem geliştirmişlerdir.

Ruh halinizi anında geri getirecek 5 temizlik işi

Evinizin içinin darmadağın olması sizi kolayca bunalmış ve daralmış hissettirebilir. Yatağınızın kenarında toplanmış bir yığın çamaşırla mücadele etmek yerine tüm sorumluluklardan kaçıp gün boyunca televizyonda dizi izlemek daha iyi bir seçenek gibi gözükür. Ancak bu işleri görmezden gelmeniz ve ertelemeniz sadece daha büyük bir yığının oluşmasına yol açar. Böylece bu bunalımınız sonsuza kadar sürüp gider.

 

 

 

Bunun yerine sadece bir anlığına cesaretinizi toplayıp kısır döngüye girmiş olan bunalımınızdan ve dizilerinizden sıyrılıp “zen” temizlik meditasyonunuza odaklanın. Bu işlemde 2 aşama var: İlk olarak etrafı temizlemeyin. İkincisi, kısır döngüye giren bunalımınızdan kalktığınıza ve harekete geçtiğinize göre artık beyniniz daha fazla iş yapmaya hazırdır.

 

Zen temizliğinden 5 öneri

Her bir zen görevi 5 dakikanızı alacaktır. Buna gerekli temizlik malzemelerini toplamanız da dahil.

 

Yerleri süpürün.

Zen keşişlerine göre yerleri süpürmek odaklanmanız ve beyninizi açmak için mükemmel bir egzersiz. Tozları ve çöpleri süpürürken tüm sorunlarınızı da süpürüp bir yere topladığınızı düşünün. Ve her şeyi faraşa toplayarak (mecazi ve gerçek anlamda) onlardan kurtulmaya verin kendinizi.

 

 

Yatak çarşafınızı ütüleyin.

Kıvrımları ve yakaları olmayan buruşuk çarşafınız yavaşça ütülemenizi bekliyor. Çarşafınızı ütülemek belki yaptığınız temizlikişleri arasında değildir bunu yapmak ruh sağlığınıza oldukça iyi gelecektir.

 

Havalandırmayı süpürgeyle temizleyin.

Havalandırmanın her bir yuvasındaki tozları yavaş yavaş elektrikli süpürgenizle çekin ve tozların havaya kalkışlarını izleyin. Bir yandan beyninizi açıp bir yandan da ruhsal tatminlik duygusu verir.

 

 

 

Çekpas ile duşakabini temizleyin.

İsterseniz fırçalama tekniği ile sadece öylesine çekpası çekin, istereniz meditasyon olarak her bir santimetresini inceleyerek temizleyin.

 

 

Bulaşıkları yıkayın.

Genelde bulaşıkları bitirip bizi bekleyen çayımızı içeriz. Sanki bulaşıklar aşılması gereken bir sorun gibi. Yani bulaşıkları yıkamak için yıkamayız. Bir kereliğine bulaşığı bir an önce bitireceğiniz bir şey olarak değil de kafanızı toplayacağınız bir şey olarak yıkayın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön